У Житомирі відкрили виставку до 300-річчя Григорія Сковороди

Під супровід кобзи та звучання пісень на твори Григорія Сковороди у Житомирі відбулася виставка графічних робіт на мішковині.

Про це повідомляє Житомирська міська рада.

Майстер народної творчості, кобзар-мультиінструменталіст Василь Волівач представив пісні в сучасній креативній подачі — у супроводі кількох музичних інструментів. Колісна ліра, кобза, народна бандура, скрипка — звучали у виконанні майстра. Під супровід сопілки розкривалися деякі таємниці Григорія Сковороди.

За словами майстра, саме так, вірогідно, звучали пісні за часів українського філософа, богослова, поета, педагога Григорія Сковороди. «Потрібно було художньо доповнити експозицію-майстерню, яка була наповнена тільки кобзою, лірою, бандурою. Щоб було більше уявлення про ці старовинні інструменти потрібно було зобразити музикантів різних періодів. Для цього я використав мішковину і маркер, щоб можна було уявити, як би виглядав малюнок в ті часи, не фарбами, а звичайним вугіллям», — поділився Василь Волівач.

Присутні занурились в атмосферу XVІІ століття, знайомлячись із видатною постаттю Григорія Сковороди під розповіді керівниці проєкту Інни Величко.

«Висловлені у його творах прогресивні ідеї і думки роблять Григорія Сковороду нашим сучасником, життя та творчість якого актуальні у сьогоднішній час, як ніколи», — каже Інна Величко, засновниця та директорка центру “Поліська хата”.

Презентація проєкту до 300-річчя Григорія Сковороди триватиме до 23 грудня.

«Чим більше людей зможуть прийняти його вчення, тим більше людей зможуть стати світськими», — каже Василь Волівач.

doc1669984893
doc1669984893 0
doc1669984893 1

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин