У Житомирі відзначили День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день авіації і космонавтики

Сьогодні, 12 квітня, перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко, заступник начальника ОВА з питань взаємодії з правоохоронними органами Олександр Федько, керівник апарату ОВА Олег Шарварко, заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма, а також представники структурних підрозділів ОВА, Житомирської міської ради, громадськість та медіа долучилися до урочистостей з нагоди Дня працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародного дня авіації і космонавтики, які відбулися біля пам’ятника відомому конструктору Сергію Павловичу Корольову.

Довідково. 12 січня 1907 року у Житомирі народився Сергій Корольов, вчений, конструктор космічних кораблів, основоположник практичної космонавтики. Пройшов випробування сталінського ГУЛАГу. Табірне пекло не вбило у ньому прагнення до реалізації мрії життя — зробити космос досяжним. Керував колективами, що зробили вирішальний внесок у підкорення космосу.

Сконструював першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, космічні кораблі «Восток» і «Восход». Саме завдяки його науковому та організаторському таланту став можливим знаменитий політ у космос Юрія Гагаріна 12 квітня 1961-го. Під керівництвом Сергія Корольова відбувалися польоти міжпланетних автоматичних станцій до Місяця, Венери та Марса, здійснено м’яку посадку на поверхню Місяця.

Джерело

У Житомирі відзначили День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день авіації і космонавтики – Житомирська обласна військова адміністрація (zht.gov.ua)

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин