Червоний Хрест – це всесвітньо відома організація, яка надає допомогу людям, які опинилися в складних життєвих обставинах. Вадим Остапчук, Командир загону швидкого реагування Житомирської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, розповідає про діяльність організації на Житомирщині.
❓️Коротко розкажіть про організацію Червоного Хреста
💬Це міжнародна організація, яка працює в Україні понад 105 років та має безліч напрямків роботи. Червоний Хрест складається з трьох структурних одиниць, які незалежні одна від одної: Міжнародна Федерація, Міжнародний комітет Товариства Червоного Хреста та Національне товариство, тобто Червоний Хрест України. Національне товариство підпорядковується тій державі, на території якої воно функціонує.
❓️Які основні принципи роботи Червоного Хреста?
💬Весь Червоний Хрест ґрунтується на семи основних принципах: гуманність, неупередженість, нейтральність, незалежність, добровільність, єдність та універсальність.
❓️Які цінності лежать в основі діяльності Червоного Хреста?
💬Допомога всім, хто її потребує.
❓️Які основні напрямки роботи Червоного Хреста?
💬Зараз, коли розпочалася повномасштабна війна, напрямки роботи Червоного Хреста розширилися.
Особисто я працюю в загоні швидкого реагування та надаю першу допомогу.
Стала дуже поширена мінна безпека, тому ми підвищуємо обізнаність про ризики мінної небезпеки.
Червоний Хрест також надає психосоціальну підтримку людям, які цього зараз потребують, організовує домашній догляд для людей, які не можуть самостійно доглядати за собою, та мобільні медичні бригади, які їздять по віддалених куточках області, куди не доїжджають більшість лікарів та швидких допомог.
Червоний Хрест також проводить навчання з першої допомоги, допомагає внутрішньо переміщеним особам, пропагує донорство крові та безпосередньо бере участь у ньому, надає гуманітарну допомогу людям, які цього потребують, та розповсюджує знання з міжнародного гуманітарного права.
❓️З якими викликами стикається Червоний Хрест у своїй роботі?
💬Недовіра людей. Деякі люди не довіряють Червоному Хресту, не розуміють, чим він займається і яку допомогу може надати .Важливо розуміти, що Червоний Хрест керується своїми принципами.Це може призводити до того, що ми не можемо допомогти у певних ситуаціях, якщо це суперечить нашим принципам. Також бувають такі моменти, коли люди приходять не за допомогою, а з абсолютно корисливих причин.
❓️Як Червоний Хрест адаптується до нових викликів та потреб суспільства?
💬 Зараз розроблено багато програм, спрямованих на майбутнє. Готуються проекти з основними завданнями відновлення країни, відбудови та усунення наслідків війни. Одним з важливих напрямків є психосоціальна робота, адже війна матиме довготривалий вплив на людей.
❓️Яку допомогу надає Червоний Хрест людям, постраждалим від війни в Україні?
💬Тимчасовий ремонт пошкодженого житла. Це може включати засклення вікон, забиття фанерою отворів та ремонт дахів, щоб допомогти людям мати базовий захист. Тобто є випадки, коли люди поїхали кудись, а вертатися вже немає куди. У такій ситуації людям потрібно абсолютно будь яка допомога . В Червоному Христі зараз важче, тому що війна йде вже третій рік і, на жаль, внутрішні ресурси Червоного Хреста також мають свої межі. Тому іноді ми намагаємося допомогти з власних ресурсів.
Гуманітарна допомога яка зараз більше направляється на Схід України-це одяг, продуктові, спальні та гігієнічні набори.
Транспортні послуги: допомога з перевезенням людей та їхніх речей.
❓️Які найчастіше запити надходять з Житомира та області
💬 На щастя, Житомирська область – порівняно безпечна. Протягом року до Бердичева прибували евакуаційні потяги. Кожні вісім днів, вранці, ми всі збираємося, щоб їздити їх зустрічати.
Актуальна потреба в гуманітарній допомозі. Адже люди, які повертаються зі Сходу, мають при собі лише кілька валіз.
Часто виникає потреба в транспортуванні маломобільних людей, наприклад, на аналіз і назад.
❓️Як Ви особисто ставитеся до роботи Червоного Хреста?
💬Це робота, яка мені дійсно подобається.Вона підходить не всім, але може принести багато емоційного задоволення тим, хто дійсно готовий допомагати людям.Я бачу, як люди отримують допомогу, і це дає мені відчуття того, що я роблю щось корисне.
Звичайно, бувають і складні моменти, але я намагаюся зосередитися на позитиві.
❓️Чому Ви вирішили працювати в Червоному Хресті?
💬Бажання допомагати людям. Можливість змінювати ситуацію на краще. Спілкування з людьми, які поділяють мої цінності. Натхнення від команди. Тут усі життєрадісні та відкриті. Це люди, які готові змінювати світ на краще. Спілкування та робота з ними мотивує та надихає.
Я прийшов до Червоного Хреста як волонтер. Мене захопила атмосфера організації та люди, які там працюють. За це я хотів би подякувати нашій колишній командирці Вікторії, яка, на жаль, через хворобу покинула нас.
Неймовірна людина з безмежною енергією, якою вона заряджала всіх та змушувала рухатися далі. Справді, це та людина, яка ніколи не здавалася. Таких, як вона, одна на мільярд…
❓️Що Вас мотивує у Вашій роботі?
💬Знову ж таки можливість допомагати людям.Робота в команді однодумців.
Відчуття причетності до чогось важливого.Можливість здобути новий досвід і навички.Я бачив, як волонтери Червоного Хреста допомагають людям в найскладніших ситуаціях.Це надихає мене і мотивує продовжувати свою роботу.Я вірю, що кожна людина має право на допомогу і підтримку. Це дуже цінно – допомагати в той самий потрібний момент, коли люди, крім тебе, в принципі, не бачать ніякого виходу.
❓️Який найважливіший урок Ви винесли з роботи в Червоному Хресті?
💬Не всі цінують допомогу.Деякі люди не розуміють важливості роботи Червоного Хреста і не цінують допомоги, яку він надає. Деякі плутають Червоний Хрест з іншими службами, такими як Швидка допомога.Це призводить до непорозумінь і недооцінки роботи обох організацій. Робота в Червоному Хресті – це не завжди легко.Іноді доводиться стикатися з нерозумінням і негативом.Важливо бути готовим до цього і не втрачати мотивацію.
❓️Як можна стати волонтером Червоного Хреста?
💬Зв’язатися з місцевим відділенням Червоного Хреста. Написати в Instagram: @zt_zshr
Пройти співбесіду та курс волонтера.
❓️Як можна звернутися по допомогу до Червоного Хреста?
💬Ви можете написати нам @zt_zshr або звернутися до найближчого відділення Червоного Хреста.
❓️Де можна дізнатися більше про діяльність Червоного Хреста?
💬З наших соціальних мереж:Facebook, Instagram, Telegram, Сайт