Попри відключення світла, лікарі продовжили операцію на серці

Під час операції на відкритому серці, яку 5 грудня провели житомирянину Анатолію Цимбалюку, відбулося екстрене відключення електропостачання внаслідок російського ракетного обстрілу. Житомирські лікарі операцію не зупинили ні на хвилину.

Про це повідомляє Суспільне Житомир.

“Потім мені сказали, що не стало світла. Робили без світла. Якимись своїми ліхтарями світили”, – розповів пацієнт обласної лікарні Анатолій Цимбалюк.

Поки запрацював генератор, лікарі продовжували операцію за допомогою акумуляторних батарей. Це другий такий випадок від початку повномасштабної війни.

“Серце в цей час було зупинене у пацієнтів, і ми працювали на автономних акумуляторах, які були підключені до нашого обладнання, – каже керівник відділення кардіохірургії та трансплантації органів і тканин Анатолій Матвійчук. – Всі пацієнти наші вижили, живі і ми змогли виконати операцію. Хоч ми і готові до цього, але це – стрес насамперед для працівників, котрі перебувають в операційній”.

“Через 5-10 хвилин ми запускаємо свій дизельний генератор. Він вмикається і подає електричний струм відповідної потужності для того, щоб працювали і освітлення, і обладнання”, – каже генеральний директор обласної лікарні Богдан Леськів.

Зараз дизельгенератор у випадку відсутності електропостачання подає струм тільки до реанімаційних та операційних відділень обласної лікарні.

“Ми працюємо над тим, щоб всю нашу інфраструктуру, всі наші відділення, не тільки реанімаційні та операційні, а всі повністю забезпечити подачею електричного струму, коли він відсутній з певних причин. У найближчі 2-3 місяці ми це зробимо і повністю це питання знімемо”, – каже генеральний директор обласної лікарні Богдан Леськів.

c7043e80373867d4
940a5d89f382c31c

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин