На Житомирщині зафіксували 6 випадків захворювання на ботулізм

Протягом 10 місяців на Житомирщині зареєстровано 6 побутових випадків захворювання на ботулізм, внаслідок яких постраждало 7 чоловік. Причинами отруєння стали продукти домашнього виготовлення: риба сушена, рибні консерви в томаті та м’ясна тушонка.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області

За аналогічний період минулого року було зареєстровано 5 випадків, де постраждало 6 осіб, в т.ч. 1 дитина до 17 років. Спеціалісти територіальних органів Держпродспоживслужби взяли участь у розслідуванні випадків ботулізму.

По Україні розслідувано 55 випадів ботулізму з 61 постраждалим, із них 2 хворих померло. Летальні випадки пов’язані з вживанням продукції домашнього виготовлення (м’ясного паштету та риби сушеної, придбаної з рук в місці стихійної торгівлі).

Також повідомляють, що за 9 місяців по Україні було зафіксовано 49 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 470 осіб, з них 194 дитини (41%).

За 10 місяців 2022 року в Житомирській області спалахів гострих кишкових інфекцій не зареєстровано. За аналогічний період минулого року було зареєстровано 1 спалах ГКІ, внаслідок якого постраждало 9 дітей до 17 років (учні спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №20 м.Житомира). Також в минулому році був зареєстрований спалах отруєння дітей Дівочківської гімназії Черняхівської селищної ради хімічною речовиною «КРІТ» (постраждало 11 учнів).

Випадків отруєння грибами за 10 місяців 2022 року не було, за аналогічний період минулого року було зареєстровано 1 випадок з 2-ма постраждалими.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин