Молдова – країна радості й добра

27 серпня Республіка Молдова відзначила 31 рік незалежності. З цієї нагоди в столиці країни, місті Кишиневі, відбулися святкові урочистості. Молдова надає різнобічну підтримку Україні та українцям.

Взимку я побував у цій дружній нам державі і хочу сьогодні познайомити вас з культурою, традиціями, сучасним життям сусідньої країни.

Молдова зустріла нас давньою архітектурою, надзвичайно красивими краєвидами та привітними людьми. Жителі цієї країни – це щирі, добрі люди, які люблять свій край і прагнуть допомогти ближнім. Вони з радістю розповідають про свою країну, допомагають знайти готель, магазин, туристичний об’єкт, який буде ідеальним поєднанням ціни та якості.

Захоплює велика кількість криниць біля доріг. Їдеш чи центральною чи якоюсь польовою доріжкою і раптом – колодязь. Під дахом, із відром, закритий кришкою, із чистою водою, прикрашений. І поруч встановлений хрест. Жителі країни розповідають, що в кожному колодязі вода має свій унікальний смак.

Нашою головною ціллю був Кишинів – напрочуд зелене місто, яке, як і Рим, розміщене на семи пагорбах – вздовж притоки Дністра, річки Бик, серед парків та озер. Місто було засноване близько 1436 р., і з того часу його історія була насичена різними подіями. Свідченнями давно минулих часів є насипи 13 сторожових сигнальних постів, колись споруджених на семи міських пагорбах, а також виявлені подекуди руїни старовинних фортець.

Незважаючи на те, що Кишинів є великим транспортним центром, він зберігає в собі затишок стародавнього міста. Під час Другої світової війни було зруйновано майже дві третини старих будівель міста. Попри це, в ньому все ж таки збереглося чимало багатих і величних старовинних будівель і соборів. І це справжнє диво! На пагорбах “старого Кишинева” збереглися Мазаракіївська, Ришканівська (ХVIII ст.) і Благовіщенська (поч. ХІХ ст.) церкви.

У місті велика кількість мальовничих парків та скверів, кожен з яких спланований та побудований майстерно та з любов’ю. В самому центрі знаходиться сквер Кафедрального собору. Парк закладено у 1836 році. У тому ж році завершилося будівництво церковного комплексу кафедрального собору Різдва Христового. Поряд розміщена Арка Перемоги – тріумфальна арка, споруджена у 1846 році для розміщення дзвона вагою 6,4 т, відлитого з трофейних турецьких гармат. Арка була зведена на честь перемоги у Російсько-турецькій війні (1828-1829).

Ми відвідали Молдову напередодні Нового року. У ці святкові передноворічні та передріздвяні дні в центрі міста традиційно розміщено яскраву ялинку з фігурами оленів поряд. Навколо встановлено штучні ялинки меншого формату. Дороги в центрі на проводах також прикрашені святковими вогнями, частина гірлянд представлена фігурами янголів. Масштабні фотозони влаштовані також у торгівельно-розважальних центрах.

«А це наш головний пам’ятник», – розповідає таксист, вказуючи на скульптуру господареві (правителю) країни та національному герою Стефану Великому, який привів свій народ до процвітання та популярності в період короткої незалежності у 1457-1504 рр.

Молдова – ідеальна країна і для поціновувачів гастротуризму. Знамениті молдавські вина можна спробувати в справжньому підземному місті – знаменитих підвалах міста Криково, що простягнулися на багато кілометрів. Там зберігаються понад 100 колекцій вин із найкращих сортів винограду. Не менш знамениту мамалигу (страву з кукурудзяного борошна) з бринзою можна скуштувати в затишних ресторанах, оформлених в національному стилі. Тут вам також запропонують молдавський десерт з чорносливу, оригінальні супи, смачний ягідний компот та ще безліч смачного і корисного під акомпанемент життєрадісних пісень.

Однозначно, Молдову можна назвати країною радості й добра, і вона гостинно запрошує відчути цю неймовірну атмосферу.

Андрій Козаченко,

журналіст

b309394f323bccd8573dbcdb0a511bbaa66d51c8
c0451be650ce813a4a86c1e11ab324ebc6f4025b
ee99d68a483fd2574419c2dde8c84d528dcbfbb9

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин