Житомирська ОВА постійно тримає на контролі стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області

Наявність такого явища, як заборгованість з виплати заробітної плати, має великі негативні наслідки не тільки для працівників, а і для держави та роботодавців. Адже до бюджетів та Пенсійного фонду зменшуються надходження , знижується платоспроможність населення, що призводить до скорочення виробництва та зростання заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги.

Тому Житомирська обласна військова адміністрація постійно тримає на контролі стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області.

Проблемні питання розглянуто на 5 засіданнях обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та 8 районних відповідних комісій за участю керівників підприємств-боржників. На засіданнях було заслухано представники підприємств-боржників, які мали значні борги по заробітній платі та окремим видам податків та обговорено подальші кроки для ліквідації боргу із заробітної плати.

Результатом вжитих заходів обласною комісією з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат є ліквідація заборгованості на 8 підприємствах на загальну суму майже 8 млн грн та її зменшення на двох підприємствах на 800 тис. грн.

Нагадаємо, що із набуттям чинності закону Про держбюджет-2024 в Україні з 01 січня 2024 року зросли мінімальна зарплата та прожитковий мінімум, тож мінімальна заробітна плата підвищується із встановлених у жовтні 2022 року 6 700 грн до 7 100 грн, а з 01 квітня мінімальна заробітна плата складатиме 8 000 грн.

Змінюється і розмір прожиткового мінімуму: 3 023 грн – для працездатних осіб, 2 563 грн – для дітей віком до шести років, 3 196 грн – для дітей від шести до вісімнадцяти років, 2 361 грн – для осіб, які втратили працездатність.

Загальний показник прожиткового мінімуму зростає з 2 589 грн до 2 920 грн.

Джерело

Житомирська ОВА постійно тримає на контролі стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області – Житомирська обласна військова адміністрація (zht.gov.ua)

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин