Житомирська 95-та бригада відзначає 30-річчя

Сьогодні славетна 95-та бригада відзначає 30-річчя від дня створення. Історія легенди української армії починається у 1992 році. Бригада була створена як 95-й навчальний центр, а згодом переформована у бригаду. У 1990-х, 2000-х роках брала участь у міжнародних навчаннях, миротворчих місіях під егідою ООН.

Навесні 2014 року серед перших була піднята для відбиття російської агресії. Підрозділи бригади брали участь у боях за Слов’янськ, а згодом – на різноманітних ділянках фронту на сході України. У липні-серпні 2014 року підрозділ бригади здійснив багатокілометровий рейд тилами супротивника. З 2016 року бригада була переформована у десантно-штурмову та отримала танковий підрозділ. Восени 2021 року десантники зайняли позиції в районі Горлівки, поблизу Зайцевого, Торецька. З початком повномасштабного наступу російських військ у лютому 2022 року бригада брала участь в обороні Донбасу та Харківщини.

 «95-ка – символ Житомира. Наших десантників знають усі. І всі пишаються. А ще, їх точно «знає» ворог, бо отримує добру прочуханку. З 2014-го і по цей день», – привітав 95-ту окрему десантно-штурмову бригаду міський голова, повідомляє Житомирська міська рада.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин