Жителя Житомирського району підозрюють у держзраді

Жителю Житомирського району повідомили про підозру у державній зраді. Слідство встановило, що 36-річний житель Житомирського району, працюючи на державному підприємстві з обслуговування офіційних заходів Верховної Ради України, з метою збору конфіденційної інформації у державних органах України, погодився на співпрацю зі співробітником ФСБ Російської Федерації.

Про це повідомила речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.

“Це відбулося під час чергової поїздки до родичів, які проживають у тимчасово окупованому Криму. У розмові з працівником ФСБ підозрюваний похвалився відео про святкування Нового року за участю статусних гостей та іноземних делегацій, в обслуговуванні яких він брав участь. Оцінивши рівень середовища, до якого має доступ потенційний агент, співробітник ФСБ запропонував йому зібрати інформацію про події у Верховній Раді України, візити іноземних делегацій, учасників та теми розмов, пообіцявши навіть передати пристрій для приховуваного запису. Винагородою за це мало бути сприяння в отриманні російського громадянства”,- йдеться в повідомленні.

За словами речниці прокуратури, злочин викрили завдяки спільним діям Житомирської обласної прокуратури та Управління СБУ в області, яке проводить досудове розслідування за частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин