З початку року на Житомирщині народилося понад 3200 дітей

З початку року на Житомирщині з’явилося на світ понад 3200 малюків. Найбільше їх народилося в Житомирській, Новоград-Волинській, Коростенській та Бердичівській громадах. Серед новонароджених є й 41 двійня.

Про це повідомив начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

Він наголосив, що з початком повномасштабного вторгнення пологові будинки одразу стали на воєнні рейки. Адже тут, попри повітряні тривоги та ракетні обстріли, лікарі допомагали з’являтися на світ маленьким українцям. Яскравий приклад тому – обласний перинатальний центр в Житомирі, який пережив ракетний обстріл на початку березня. Лише завдяки правильним та чітким діям персоналу центру, всі породіллі та малюки на момент вибуху були вчасно переведені в укриття, де їм продовжували надавати необхідну допомогу.

Разом з тим, за словами очільника області, не можна залишити поза увагою й подвиг інших лікарень Житомирщини, які в перші дні війни приймали важких вагітних з Київщини. Приймали діточок в каретах швидких, під ризиком потрапити під обстріл або стикнутися з колоною ворога. Вкотре Віталій Бунечко подякував усім лікарям, акушерам, медичним сестрам, які були готові допомагати щохвилини й удень, й вночі.

За повідомленням начальника Житомирської ОВА, на сьогодні пологові будинки області працюють у звичному режимі. Беруть на облік та допомагають майбутнім мамам, зокрема й тим, хто евакуювався зі Сходу та Півдня. У медичних закладах є необхідний запас усіх важливих ліків, дитячого харчування та засобів догляду за немовлятами.

Як вважають медичні працівники, головне завдання близьких під час війни – максимально відгородити породіль від переживань. Адже вагітність – дуже трепетний та вразливий стан жінки, і вона потребує опіки та допомоги від рідних.

“Тож кожне народжене дитя – це щастя мами й майбутнє України. Ми знаємо одне – життя не зупинити, а посмішки новонароджених українців та їх батьків обов’язково переможе звірячі гримаси війни”, – наголосив Віталій Бунечко.

300061667 805163310853785 3573848947573638799 n

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин