Юний житомирянин випікає і продає хліб заради ЗСУ

Вже місяць дев’ятирічний житомирянин Станіслав Сєдов випікає і продає хліб. Хлопчик каже, що збирає гроші на потреби українських військових. За цей час він випік тридцять три хлібини.

Історію небайдужого хлопчика розповіла кореспондент Суспільне Житомир Анжеліка Нестерчук.

“Я планую віддати гроші фонду Сергія Притули, – каже Станіслав Сєдов. А він має купити те, що треба, бо я не знаю, що”.

0ce6f11c48ecc18e

Станіслав випікає щоденно по три хлібини – це одна порція тіста. І витрачає він на неї 3-4 години. Своїм рецептом повністю не ділиться, каже, що це його секрет.

“Потрібно дріжджі, цукор, сіль, олія і борошно. Це не так легко. Вимішую тісто приблизно пів години. Тут не треба звертати увагу на час, тут треба бачити по тісту, яке воно. Воно має бути, як пластилін, має не липнути дуже сильно і не має бути рідким”, – розповідає Станіслав Сєдов.

cb9b3e7d80841a1a
cbb32c95fbc2337c
2e3d493e361eca12

Навчив Станіслава пекти хліб його батько, а батька навчила бабуся.

“Така традиція склалася, – каже батько Станіслава Сергій Сєдов. Я хліб люблю домашній. І вже, мабуть, років два печу хліб дома. А декілька місяців тому Станіславу було нудно влітку і він запитав: “Чим я можу зайнятися?”. Я запропонував йому таку ідею – пекти хліб і сказав, що навчу його. Тепер він пече дуже смачний хліб”.

7462a6cbf006984f

Мама Станіслава Леся розповіла, що волонтерська діяльність її сина розпочалася з того, що Станіслав витратив свої кишенькові гроші на продукти для десантників 95 бригади. Потім, каже жінка, Станіслав почав думати, як можна заробити гроші для допомоги військовим. Пані Леся зазначає, що в процес приготування хліба не втручається, а тільки допомагає його реалізовувати.

“Єдиний процес, який я виконую, – це прибрати стільницю, – каже мама Станіслава Леся Сєдова. – Це все, що мені доручено. Всім іншим займається Станіслав. Ну і розповсюдження інформації. Збір замовлень від людей теж за мною, а також допомогти запакувати і доставити замовникам”.

290ea3dc754d5944

“Я мрію, щоб війна швидше закінчилася, щоб ми перемогли обов’язково і пекли хліб в мирній Україні. Я роблю для цього все можливе”, – зазначив Станіслав Сєдов.

a0abd0d95dedf3f3

Як ми розповідали, житомирські діти передали музиканту та волонтеру, нашому земляку Валерію Харчишину кошти для ЗСУ.

Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільне Житомир

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин