Вирощених на Житомирщині фазанів випустили у дику природу

Близько сотні фазанів, яких виростили лісівники у Пилипівському лісництві на Житомирщині, 15 березня випустили у мисливські угіддя філії “Коростенське лісомисливське господарство”.

Про це Суспільному Житомир розповів виконуючий обов’язки лісничого Пилипівського лісництва Володимир Бондаренко.

За його словами, вольєр для утримання і розведення фазанів побудували у Пилипівському лісництві понад два роки тому. Тоді ж із Кіровоградщини і завезли маточне поголів’я.

“Фазанарій у Пилипівському лісництві – перший в області. Умови проживання для таких екзотичних птахів створили максимально наближені до дикої природи. 15 березня у мисливські угіддя Богунського лісництва філії “Коростенське лісомисливське господарство” випустили однорічних фазанів, яких виростили у фазанарії”, – каже Володимир Бондаренко.

За словами лісничого, це вже не вперше випускають у дику природу молодняк з фазанарію.

“Випускаємо фазанів вже не вперше, – розповідає Володимир Бондаренко. – Вже випускали їх і в ліси на прилеглій до Пилипівського лісництва території, і в мисливські угіддя на території Станишівського лісництва”.

У коментарі Суспільному міжрайонний мисливствознавець філії “Коростенське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” Олександр Гундич розповів, що для випущених фазанів на території мисливських угідь створили спеціальні годівниці.

“Будемо підгодовувати птахів, аби вони легше адаптувалися до нових умов проживання, – каже Олександр Гундич. – Загалом фазанам потрібні збалансовані корми. Ми годуємо їх пшеницею, кукурудзою, насінням соняшника, комбікормами. За тими фазанами, яких випустили раніше, єгерська служба спостерігала, перевіряла. Все добре. Вони пережили зиму, добре перенесли холоди”.

У природному середовищі надійним укриттям для фазанів є зарості чагарнику або густа висока трава, де вони можуть сховатися від ворогів. Лісівники врахували ці особливості при обранні місця їх розселення та врегулювали чисельність хижих звірів і птахів, які можуть їм загрожувати.

Фазани – дуже обережні та чутливі до стресу птахи, за першої ж нагоди намагаються втекти.

“Птахи запам’ятовують людину, яка їх годує, її голос, одяг. Тому зазвичай за підгодівлю та догляд за фазанами відповідає конкретна людина. У фазанарії такою людиною є Ніла Гайдащук. Фазани встигли звикнути до неї, а незнайомих людей вони бояться”, – розповідає Олександр Гундич.

Нині у фазанарії Пилипівського лісництва лишилося 200 птахів. Незабаром там очікують на молоде поповнення. Мисливствознавець каже, що вже сформовано сім’ї для інкубації яєць.

“Зараз маємо професійний інкубатор на 500 яєць однією закладкою, – каже Олександр Гундич. – Також придбали диких самців-фазанів у Миколаївській області. Будемо намагатися їх змішувати, щоб вони потім краще виживали у дикій природі і могли захистити себе”.

Лісівники сподіваються, що фазани приживуться у лісах Житомирщини та даватимуть потомство вже у дикій природі. Незабаром планують інкубувати півтори тисячі яєць, тож почали будувати ще один вольєр.

f6ddfc31e7c1aa7c
2275d1ae15e6448a
20a120acd3cd697e
bc7f5bf7e3eb84d9
120376b08e3b4a7f

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин