Усі Недашківські – родом із Житомирщини

Співак Олексій Буднік поділився на своїй сторінці у Facebook виступом відомих музикантів Житомирщини – Зведеного оркестру народних інструментів – на сцені Національного палацу України.

“Українська полька” легендарного композитора Василя Попадюка у виконанні митців нашого краю викликала овації глядачів у головній концертній залі країни. Соло виконував Микола Цимбалюк, диригував заслужений діяч мистецтв України Василь Недашківський.

Відомий музикант Василь Іванович Недашківський народився у с. Недашки на Малинщині (нині – Коростенський район). Починав творчу діяльність як концертмейстер-баяніст легендарного Поліського ансамблю пісні і танцю «Льонок», був акомпаніатором не менш легендарного ансамблю «Сонечко». Багато глядачів знають Василя Івановича саме як диригента оркестру Фольклорного ансамблю національного обряду «Родослав». Також він є педагогом, який виховав багатьох прекрасних музикантів.

Недашківські – то легендарне прізвище з унікальною історією. Згадалася стаття, яку писав кілька років тому, і якою хочу поділитися з читачами зараз.

Одна з найвідоміших актрис українського кіно, народна артистка України Раїса Недашківська 2019 року разом із колегами знялася у проєкті «Доторкнись до історії». Це і стало тоді приводом розповісти історію знаменитого прізвища і знаменитої актриси.

Краса і талант нашої землячки подарували їй багато визначних ролей. У культовому українському серіалі «Роксолана» Раїса зіграла матір головної героїні – пані Лісовську. Цікаво, що це прізвище є дуже поширеним саме на Малинщині, звідки родом актриса. Власне прізвище народної артистки також має цікаву історію.

Усі Недашківські, яких я зустрічала в Сибіру, в Австралії, у Сполучених Штатах, – родом із Житомирщини. У Малині місцевий історик подарував мені книжечку «Історія Недашок». Там написано, що ми з околичної шляхти – вона у 100-кілометровій зоні князів охороняла, шатри ставила”, – розповідає Недашківська.

Якось творча група привезла «Лiсову пiсню», в якій знімалася актриса, в її рідне село Старі Вороб’ї на Малинщині. Зібралися всі односельці, навіть з маленькими дітьми прийшли, «начальства» наїхало.

“Після перегляду пішли до нас у хату, де вже був накритий стіл. Баба Санька моя натішитися не могла: «Раєчка, я наче твоє весілля справляю»” – розповідає пані Раїса.

Актриса згадує, як батько водив донечку-школярку їхні землі подивитись – між Недашками й Вороб’ями:

Я бачила там згарище на місці хати, старий яблуневий сад і затягнуту мулом копанку, де колись рибу коптили. А ще могили своїх родичів. Там лежать мої дідусь і бабуся, які померли від голоду у 1932-му…

Андрій Козаченко, журналіст

c16bc19c1c9fb3289874c48e8c71f118c43e3565
Раїса Недашківська та Нонна Мордюкова у культовому фільмі «Комісар»
783317
У фільмі “Роксолана”
Raisa Nedashkovskaya Lesnaya pesnya
У фільмі “Лісова пісня”
779249
Фільм “Ярослав Мудрий”. Рогнеда – дружина Володимира Великого
1573136690 dsc6372 1
Фото газети “Молодий буковинець”

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин