У Житомирському краєзнавчому музеї можна побачити справжнього динозавра

У Житомирському обласному краєзнавчому музеї вперше експонують справжнього динозавра. Так, жителі та гості міста Житомир можуть на власні очі побачити скелет справжнього Пситтакозавра, який жив понад 100 мільйонів років тому.

Про це повідомляє Житомирська обласна військова адміністрація.

Виставка діятиме до кінця серпня. Завітати до музею можна з 10.00 до 15.00 щодня, крім суботи та неділі. Вхід вільний.

Як розповів завідувач відділу природи Петро Печенюк, цей експонат тимчасово надав музею київський колекціонер та палеонтолог Дмитро Пилипенко у вдячність за те, що працівники Житомирського обласного краєзнавчого музею провели кропітку роботу та зібрали скелет динозавра, який ніхто не міг зібрати 14 років.

Науковець збирав скелет близько 10 місяців, спеціально викувавши для цього навіть арматуру, адже за мільйони років кістковий матеріал перетворився на камінь та став дуже крихкий.

«Цього динозавра ще називають динозавром-папугою. Він був невеликого розміру та мав дзьоб, яким добре пережовував рослинну їжу. Цей динозавр ходив, як птах, на задніх лапах», — розповідає Петро Печенюк.

Серед зібраних експонатів, окрім динозавра із Юрського періоду, – закам’янілі відбитки перших рослин, молюски та зуби динозавра.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин