У Житомирі згадували поета Михайла Клименка

Днями в музеї Володимира Короленка в Житомирі відбувся літературно-музичний вечір «Клименкові сади», присвячений творчості талановитого й самобутнього житомирського поета та журналіста Михайла Клименка (1926-1998 рр.).

Як розповідає на сторінці музею Оксана БОВКУН, науковий співробітник Музею В.Г. Короленка, одним з приводів для проведення заходу стало знайдення унікальних кінохронік у фондах Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного – сюжети з Михайлом Клименком на початку його творчого злету у 1957 році. На рідкісних кадрах – молодий агроном і поет Михайло Клименко у рідному селі Левків.

Впродовж усього вечора до музею йшли і йшли гості – тож у музейній вітальній ніде яблуку було впасти. Першими завітали земляки Михайла Клименка з села Левкова. Далі – житомирські письменники, науковці, краєзнавці, журналісти…

Головною гостею вечора стала донька поета – Наталія Клименко, яка разом з рідними і знайомими приїхала до Житомира зі столиці. Наталія Михайлівна – заслужений працівник культури, керівник Музею історичного центру Києва. Хронікальні кадри дуже розчулили Наталію Клименко. На екрані вона побачила не лише молодого й красивого батька серед квітучого яблуневого саду, але й себе – маленьку дворічну дівчинку. Жінка розчулилася від щемливих кадрів тих далеких років. Коли вона читала власні вірші, присвячені батькові – відчувалося, як їй не вистачає рідної людини.

Камерної атмосфери надали заходу фортепіанні твори у виконанні студентки Тетяни Свириденко.

До заходу була створена імпровізована виставка з фотографій і автографів Михайла Клименка. Співробітники музею читали ліричні вірші поета. Гості музею згадували Михайла Клименка – і як свого наставника, і як колегу, і просто як гарну, завжди усміхнену, добру і щиру людину.

Гарним дарунком для музею стала збірка поета «Сад мого життя», презентована Наталією Михайлівною Клименко. Книга, в якій зібрано поезії Михайла Даниловича у стилі хоку та рубаї, займе почесне місце серед нових надходжень музею.

FB IMG 1662892139348

Фото Олександра КОЛІСНОГО

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин