У Житомирі завтра пройде “Найтепліший день донора”

Як ми повідомляли, вже завтра, 21 грудня, Житомир знову долучиться до всеукраїнської акції “Найтепліший день донора”, під час якої збиратимуть кров для маленьких пацієнтів онкогематологічного відділення Житомирської обласної дитячої лікарні.

Про це повідомляє Суспільне Житомир з посиланням на волонтера “ДонорUA” Андрія Магалецького.

“Найтепліший день донора” автоматизована система рекрутингу та управління донорами крові “ДонорUA” проводить спільно з Житомирським обласним центром крові. Зі слів Андрія Магалецького, у 2021 році акція проходила у семи містах України, і саме у Житомирі до неї долучилися найбільше донорів.

“У Житомирі тоді прийшли здавати кров 83 людини, і це був найбільший показник серед усіх семи міст, які долучилися до “Найтеплішого дня донора”. Цього року в акції, крім Житомира, беруть участь ще вісім міст – Київ, Рівне, Вінниця, Львів, Дніпро, Хмельницький, Тернопіль та Кропивницький”, – каже Андрій.

Ця акція – це спосіб привернути увагу людей до того факту, що кров та її компоненти потрібні постійно.

“Особливо це стосується онкогематологічних відділень, пацієнтам яких з урахуванням специфіки хвороб кров, дійсно, треба завжди. Весь час приходять заявки на те, що потрібна кров, потрібні тромбоцити. Наприклад, під час лікування тромбоцити падають достатньо часто – їх треба переливати, оскільки це життєвонеобхідний компонент. Якщо ми банально візьмемо статистику і рекомендації, то за розрахунками ВООЗ, на тисячу людей мінімально має бути в районі 32-33 донорів, в Україні у нас ця цифра по областях коливається від 11 до 13 донорів”, – говорить волонтер.

“Найтепліший день донора” організатори традиційно проводять перед новорічно-різдвяними святами, аби зібрати для дітей не лише донорську кров, а й невеликі подарунки.

“Ми хочемо додати святкової атмосфери дітям, тому закликаємо донорів за бажання приносити із собою маленькі іграшки без дрібних деталей, які можна мити; книжки, розмальовки, канцтовари, пазли, невеличкі конструктори, – розповідає Андрій. – На жаль, не можна нести дітям м’які іграшки та іграшки із вираженим ароматом, не можна снеки і смаколики”.

Акція стартувала 19 грудня і триватиме упродовж п’яти робочих днів – до 23 грудня. У Житомирі “Найтепліший день донора” запланований на 21 грудня – приходити можна з дев’ятої години ранку до першої години дня за адресою: вулиця Кибальчича, 16, Житомирський обласний центр крові.

Організатори кажуть, що команда “ДонорUA” зустрічатиме усіх донорів зі смаколиками, волонтерською підтримкою і фотозоною. Крім того, серед учасників акції також розіграють пауербанк.

Фото: Суспільне Житомир

9d302ac34f42661f
2146e7bcc3e7aa14

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин