У Житомирі запрацював проєкт психологічної та соціальної підтримки переселенців

У Житомирі відкрили дитячу точку “Спільно. Соціальні послуги”. Це проєкт для родин переселенців, де їм допомагають адаптуватися після вимушеного переїзду, а також розкривають творчі здібності дітей, розповіла Суспільному Житомир директорка міського центру соціальних служб Ольга Юрченко.

За її словами, проєкт реалізують міжнародний дитячий фонд ЮНІСЕФ та Житомирський міський центр соціальних служб. Він зорієнтований на покращення психоемоційного стану як дітей, так і дорослих.

“Ми сьогодні вже маємо отримані і канцтовари, і іграшки, ігри, техніку для того, щоб колеги могли проводити не тільки індивідуально роботу, а також і групові заняття. Ця точка охоплює сім’ї, які проживають у віддалених мікрорайонах нашого міста. Це – Польова, район Паперової фабрики, залізничного і автовокзалів”, – каже Ольга Юрченко.

Психологиня Алла Калінчук, яка працює в центрі “Спільно”, каже, що часто приходять люди, котрі скаржаться на важкий психологічний стан.

“Мені дуже запам’яталася дитинка, яка приїхала з Донецька. І ця дитина просто не могла спілкуватися. Супровід сімей у нас відбувається постійно. Ми окремо проводимо сеанси з дітками, які знаходяться у складних життєвих обставинах, а також з дітками, які є внутрішньо переміщеними. Ми тут проводимо з ними арт-терапію: малюємо, ліпимо, проводимо вправи на моторику. Ми намагаємося якнайбільше стабілізувати і наших маленьких, і наших дорослих українців”, – розповіла Алла Калінчук.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин