У Житомирі започаткували щотижневі мистецькі зустрічі

У Житомирі започаткували щотижневі мистецькі зустрічі, на яких розповідають винятково про українських композиторів минулого та сучасності і виконують українську класичну музику. Також збирають кошти на потреби військових.

Про формат лекцій-концертів розповіла в етері Українського радіо Житомир авторка цієї ініціативи, солістка Житомирської обласної філармонії та викладачка музичного коледжу Житомира Надія Тішкова, повідомляє Суспільне Житомир.

За її словами, такі зустрічі знайомлять та поглиблюють знання про музику українських композиторів різних часів, зокрема, й наших земляків.

“Зараз у суспільстві є емоційний національний підйом і хотілося б, щоб ми знали також і свою національну класику, – каже Надія Тішкова. – Під час зустрічей я розповідаю різні факти з життя українських митців. Обов’язково проводжу паралелі, якими були часи та життя композиторів, наприклад, при Совєтах. І яке життя зараз. Адже нині українські митці є і на окупованих територіях, і на війні чи в окупації гинуть творчі особистості. Я хочу дати ґрунт для роздумів, чому автора в ті часи відправляли у заслання і як сьогодні українців депортують, виганяють зі своїх домівок”.

За словами Надії Тішкової, другою метою цих зустрічей є збір коштів на потреби військових.

“Люди і так донатять кошти на ЗСУ, – каже Надія Тішкова. – А тут відвідувачі також можуть передати кошти для військових і, крім того, послухати музику та дізнатися щось нове”.

Мистецькі зустрічі проходять щосуботи о 13:00 в Гнатюк Арт Центрі. Також для тих, хто не може побувати в цей час, лекції-концерти дублюються в п’ятницю о шостій вечора в першій музичній школі.

“Ми в пошуках зручних форматів і зараз обговорюємо ще можливість зустрічей у режимі онлайн, – каже Надія Тішкова.

15 04 55 2d236f40ad48f96b

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин