У Житомирі власника національної пам’ятки зобов’язали забезпечити її охорону

За позовом Житомирської окружної прокуратури власника пам’ятки національного значення – приміщень келій єзуїтського монастиря в Житомирі – у судовому порядку зобов’язано укласти з органом охорони культурної спадщини охоронний договір задля проведення реставраційних, консерваційних та ремонтних робіт з метою збереження.

Про це повідомляє Пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

Йдеться про важливий об’єкт культурної спадщини, який побудований ще у 1760-х роках, одну з найстаріших архітектурних споруд міста Житомира, внесену (24.08.1963) до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Прокурори встановили, що тривалий час, з квітня 2004 року, нежитлове приміщення келій єзуїтського монастиря перебуває у колективній власності місцевої асоціації. Однак попри те, що історична будівля потерпає від руйнувань, існує загроза знищення, власник дотепер не уклав відповідний охоронний договір щодо її збереження.

Завдяки вжитим окружною прокуратурою заходам представницького характеру укладення договору дозволить здійснити обсяг ремонтних робіт, необхідних для збереження пам’ятки національного значення в історичній частині міста – на Замковій горі.

0 5845c e2681657 l
Єзуїтський монастир. Житомир. Гравюра ХІХ ст.

Фото з сайту Україна – це ми! 

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин