У Житомирі відомий майстер конопляного взуття, а за сумісництвом учитель трудових технологій Олег Земнухов облаштував музей прямо в укритті.
Про це розповідає АрміяInform.
Вчитель розповідає, що його школа розташована в історичній будівлі, якій близько 200 років. Тут монолітні стіни, просторі міцні підвали, що є надійним укриттям. Готуючи укриття біля майстерні, яка також розташована в підвальному приміщенні, Олег Земнухов очищав стіни від грибка та старої штукатурки. І от під усим цим учитель помітив гарну старовинну цеглу та уявив, як гарно на ній виглядатимуть якісь старожитності.
“Ось і спало на думку влаштувати в укритті музей. Так діти під час повітряної тривоги будуть водночас і відсторонюватися від стресу, пов’язаного з гучними сиренами й небезпекою обстрілів, і вивчатимуть історію ремесел, збагачуючи свій світогляд”, – розповідає Олег Земнухов.
В облаштованому вчителем трудових технологій укритті-музеї представлена експозиція з уже понад 30 предметів минувшини. Здебільшого, це різноманітні знаряддя праці та побутові прилади, що використовували наші предки у минулі сторіччя. Вік усіх експонатів — близько 100 років. Обирав їх педагог так, аби в цілому вони характеризували технології тисячоліття. На цих прикладах викладач показує дітям еволюцію технологій: як було, як ставало з часом і те — що вони знають із сучасних предметів і приладів у власних домівках.
“Окрім пізнавального моменту, є ще й практична користь, — додає Олег Земнухов. — Усі ми чудово знаємо, що через бойові дії багато населених пунктів у нашій країні опинилися відрізаними від благ цивілізації, зокрема й електроенергії. А в нашій експозиції учні можуть побачити, здавалося б, звичні для них прилади, які працюють без неї. Це — і праска, в яку засипається вугілля, і різні механічні верстати, ручні швейні машини, прядки тощо. Такі знання у важкий для нашої країни час також не будуть зайвими. Та, гадаю, до цього не дійде, а ось знайомство школярів із технологіями наших предків під час перебування в укритті в будь-якому разі буде доречним”.
Раніше ми розповідали про те, що в Поліському національному університеті з’явилася лабораторія музеєзнавства.
![У Житомирі учитель облаштував укриття-музей для учнів 1 5 4 1536x1536 1](https://zhytomyr.org/wp-content/uploads/2022/09/5-4-1536x1536-1-1024x1024.jpg)
![У Житомирі учитель облаштував укриття-музей для учнів 2 3 1 1 1536x1536 1](https://zhytomyr.org/wp-content/uploads/2022/09/3-1-1-1536x1536-1-1024x1024.jpg)
![У Житомирі учитель облаштував укриття-музей для учнів 3 1 1 1](https://zhytomyr.org/wp-content/uploads/2022/09/1-1-1-1024x1024.jpg)
![У Житомирі учитель облаштував укриття-музей для учнів 4 4 1 1 2048x1024 1](https://zhytomyr.org/wp-content/uploads/2022/09/4-1-1-2048x1024-1-1024x512.jpg)