У Житомирі пройшла зустріч з представниками Чехії

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин зустрівся із -консулом Посольства Чеської Республіки в Україні Давідом Машеком та заступником посла Чеської Республіки в Україні Іржі Прецліком.

«Чехія — перша країна, яка передала танки Україні. Чеські дипломати одними з перших повернулися до Києва. Ми постійно відчуваємо велику політичну, гуманітарну, моральну підтримку!», — сказав міський голова.

У ході зустрічі сторони поновили питання встановлення пам’ятника чеським легіонерам. Про це йшлося ще у 2021-му році, коли Житомир з робочим візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула.

«Тоді наші плани змінив Ковід, а потім повномасштабна…. Але! Сьогодні вважаю за доцільне повернутися до цього питання і встановити пам’ятник чеським воїнам.
Процедура займе не більше 2-х місяців», — каже Сергій Сухомлин.

Нагадав міський голова й давні наміри про побратимство з чехами, котре обговорювалося попередньо й стало можливим, зокрема, завдяки ентузіазму спілки етнічних чехів та голові Чеської національної ради України Людмилі Чижевській.

Нагадаємо, 31 травня 2022 року депутати Житомирської міської ради проголосували за побратимство з чеським містом Пардубіце.

FB IMG 1673418313558

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин