У Станишівській громаді виявили нітрати в колодязях

На Житомирщині з початку року зафіксували 5 випадків отруєння дітей до 1 року. Спеціалісти припускають, що причина – вода з нітратами.

Про це повідомляє Відділ епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

В Житомирській області, як наслідок вживання недоброякісної води для приготування дитячих сумішей, в поточному році зареєстровано вже 5 випадків захворювання дітей до 1 року життя на метгемоглобінемію. Отруєння нітратами дітей відмічалось у Новогувинській, Черняхівській, Ємільчинській, Радомишльській та Червоненській об’єднаних територіальних громадах.

В серпні поточного року Центром проведено дослідження води з колодязів домогосподарств Станишівської об’єднаної територіальної громади, де проживають діти до 1 року, на вміст нітратів.

Всього було досліджено 18 проб колодязьної води, з яких 12 (66,7%) не відповідали вимогам ДСанПіНу «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною» за вмістом нітратів. Перевищення нормативного рівня (не більше 50 мг/дм³) складало від 75,0 мг/дм³ до 789,5 мг/дм³.

За результатами аналізів води був направлений лист до керівництва Станишівської ОТГ з рекомендаціями щодо заборони використання води з колодязів з перевищенням вмісту нітратів для питних потреб. Для проведення роз’яснювальної роботи серед жителів громади розроблена та надіслана Пам’ятка щодо улаштування та безпечної експлуатації шахтних колодязів.

Фахівці ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» відвідали села громади та довели інформацію про незадовільні результати аналізів колодязної води старостам населених пунктів, надали конкретні рекомендації щодо недопущення вживання води, забрудненої нітратами.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин