У філармонії можна переглянути архівні доменти про Житомир 1796 року

До відзначення 85-річниці утворення Житомирської області колективом Державного архіву Житомирської області для ознайомлення громадськості підготовлено виставку оригіналів архівних документів, які вперше демонструються у приміщенні Житомирської обласної філармонії  ім. С. Ріхтера.

Про це повідомляє Житомирська ОВА.

Крайня дата документів, що експонуються на виставці – 1796 рік. Це книга краєзнавця Вержбицького Тита Іоілійовича «Краткое описание города Житомира», де вміщено список Волинських губернаторів з 1796 року по 1887 рік.

Значне інформативне наповнення виставки мають документи доби 20-х років минулого століття, а саме карта Волинської губернії за  1920 рік, накази Волинського губернського виконкому про адміністративно-територіальний поділ території нинішньої Житомирської області, список містечок та кількість населених пунктів Волинської губернії в 1922-1926 роках.

22 вересня 1937 року було створено Житомирську область в складі 34 адміністративних районів Київської та Вінницької областей. На виставці представлена газета «Радянська Волинь», від 24 вересня 1937 року №222, де опублікована Постанова Центрального виконкому СРСР «Про поділ Харківської області на Харківську і Полтавську, Київської на Київську і Житомирську …».

Центральне місце займають документи, що збереглися після утворення області. Це витяги з протоколів оргкомітету про зміни і поширення меж міст та селищ міського типу по Житомирській області.

На виставці експонуються документи періоду Другої світової війни 1939-1945 років, зокрема з фонду Житомирського генералкомісаріату, а саме адміністративна карта Генеральної Округи Житомир станом на 1942 рік, за якою є можливість відслідкувати межі Житомирської області.

Не менш цікавими є ряд рішень виконавчого комітету Житомирської обласної Ради депутатів трудящих про перейменування, об’єднання та зміни у адміністративно-територіальному поділі окремих районів області, які датовані з 1952 року по 1974 рік.

3 5
2 5

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин