У двох районах Житомирщини виявили ботулізм: отруїлися домашньою тушкованкою

На початку січня у Звягельському та Коростенському районах Житомирщини виявили захворювання на ботулізм.

Про це Суспільному розповіла фахівець зі зв’язків з громадськістю Держпродспоживслужби області Галина Заріцька.

За її словами, якщо в 2022 році перший випадок захворювання виник наприкінці березня, то в поточному році вже на початку січня зареєстровано два випадки з трьома постраждалими. В обох випадках причинами отруєння стала м’ясна тушкованка домашнього виготовлення.

“У Баранівському районі (нині – Новоград-Волинський) захворів чоловік і його доросла донька, а на Овруччині Коростенського району ботулізм виявили у жінки. Усім була введена сироватка проти ботулізму. Стан хворих покращився”, – каже Галина Заріцька.

За словами Галини Заріцької, ботулізм – небезпечне і в багатьох випадках смертельне токсико-інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробом групи клостридій.

“Харчові продукти, забруднені цим мікробом і недостатньо оброблені, стають причиною захворювання на ботулізм. Сам збудник – не небезпечний для здоров’я людини, небезпечний – токсин, що виробляється Clostridium botulinum. Спори дуже стійкі до дії факторів зовнішнього середовища, вони не гинуть навіть при кип’ятінні протягом п’яти годин”, – каже Галина Заріцька.

Найчастіше Clostridium botulinum можна виявити в консервованих фруктах, овочах, грибах, солоній і копченій рибі домашнього приготування, шинці.

“Спори Clostridium botulinum знаходяться в зараженому продукті не рівномірно, а зосереджені у визначених ділянках. Тому з однієї банки або одну і ту ж копчену рибу може їсти вся сім’я, а захворіти можуть лише один або кілька людей, які споживають в їжу ті ділянки консерви, в яких були спори збудника та ботулінічний токсин”, – розповідає Галина Заріцька.

Галина Заріцька радить при домашньому консервуванні дотримуватися всіх правил гігієни.

“Найменше здуття кришки – причина для категоричної відмови від уживання в їжу вмісту цієї банки, – каже Галина Заріцька. – Необхідно відмовитися від придбання виготовлених у домашніх умовах консервів, в’яленої, копченої, солоної риби й інших продуктів харчування в місцях несанкціонованої торгівлі у приватних осіб. При появі перших ознак захворювання потрібно негайно звернутися до лікаря. Вчасно надана медична допомога, основою якої є введення протиботулінічної сироватки, гарантує збереження життя хворому”.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин