Три компанії з Житомирщини презентують органічну продукцію на міжнародній виставці в Німеччині

У німецькому Нюрнберзі стартувала найбільша міжнародна виставка органічних продуктів BIOFACH 2024, яка щороку стає місцем зустрічі для національних та міжнародних стейкхолдерів органічної харчової продукції з доданою вартістю з усього світу.

Цьогоріч Україна представлена на заході двома Національними павільйонами та колективним стендом. Зокрема Житомирщину представляють 3 компанії:

ПП “Галекс-Агро” це цілий комплекс господарських маєтків, що спеціалізуються як на тваринництві, так і на вирощуванні польових і сільськогосподарських культур. Компанія заснована в 2008 році. Принцип ведення господарства базується на Європейських стандартах (EU organic), які сприяють еко-виробництву продукції найвищої якості.

ТОВ “Альте Фудз” — високотехнологічний завод збудовано за всіма нормами екології в чистій місцевості в 2021 році. Якісне та сучасне обладнання для обробки плодів — від провідних постачальників. ALTE FOODS оснащений новітнім обладнанням та сучасними машинами для сортування, мийки та замороження. Всі конструкції з нержавіючої сталі.

Підприємство має власну лабораторію якості, яка дозволяє максимально точно перевірити продукцію та її якість та визначити клас.

Готова до постачання продукція ALTE FOODS відповідає всім ДСТУ та міжнародним стандартам. ALTE FOODS має сертифікати, які засвідчують якість та дотримання всіх європейських та українських норм.

ТОВ «Бранчо Україна» – виробник крафтової екологічної фруктово-овочевої продукції. Справу започаткували у 2018 році, коли вирішили створювати смачні натуральні снеки. Досліджувати органічний напрямок виробництва снеків та підбирати рецептуру для органічної продукції почали у 2020 році. Лінійку органічної продукції запустили вже у 2022-му.

Солодощі Brancho дбайливо обробляються для максимального збереження вітамінів та поживних речовин. Жодного цукру, барвників, консервантів, желатину, згущувачів тощо. Працюють з місцевими фермерами, ретельно підбираючи найкращі сезонні фрукти та ягоди. В асортименті більше 35 найменувань.

Загалом експортний потенціал українського органічного сектору розкривають 38 компаній, що є найбільшою кількістю експонентів за всю історію участі України на BIOACH.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич наголосив, що органічний сектор України демонструє стійкість та оригінальні бізнес підходи, які допомагають триматися на плаву попри всі виклики. Він зазначив, що незважаючи на повномасштабну війну, вдалося зберегти органічний сектор в Україні, диверсифікувати продукцію та залучити нових учасників в органічний ринок. Експорт органічної продукції у 2022 році залишився майже на тому ж рівні, що і у 2021, а Україна стала третім найважливішим постачальником органічної продукції до ЄС.

Цього року, вперше на виставці BIOFACH відбулося представлення державного логотипа для органічної продукції на Національному павільйоні України та маркованої ним продукції.

У межах роботи національних експозицій України на BIOFACH 2024 експортери презентують такі органічні продукти (групи продуктів): зернові, крупи, борошно, овочі, фрукти, ягоди (сушені, сублімовані, заморожені), баштанні культури, бобові, гриби, горіхи, мед, олію, шоколад, соки, розчинні напої без кофеїну та цукру, ягідні пасти, дитяче харчування та снеки.

“Важливо на міжнародному рівні посилювати присутність представників органічних українських експортерів та нарощувати впізнаваність органічного бренду України. Україна підтверджує свій чіткий євроінтеграційний курс, визначивши пріоритетом 2024 року адаптацію національного органічного законодавства до органічного регулювання ЄС. Окремо хочу висловити подяку Міністрові продовольства та сільського господарства Німеччини Джему Оздеміру за теплу зустріч української делегації та постійну підтримку України», – сказав заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

Україна також представлена в межах роботи Конгресу BIOFACH 2024, який у 2024 році проходить під гаслом «Їжа майбутнього: вплив жінок на стійкі системи харчування» та присвячений трансформаційній силі жінок в агропродовольчому секторі та їхній ролі у створенні більш сталого майбутнього для системи органічних харчових продуктів.

Так, під час роботи Конгресу буде проведено захід за участі представниць українського бізнесу, державних та неурядових організацій, які поділяться досягненнями та викликами органічного сектору України в умовах війни.

Джерело

Три компанії з Житомирщини презентують органічну продукцію на міжнародній виставці в Німеччині – Житомирська обласна військова адміністрація (zht.gov.ua)

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин