Трамваї у Житомирі їздити поки що не будуть через дефіцит електрики

Через дефіцит електроенергії трамваї у Житомирі поки що не їздитимуть. Про це повідомляє Суспільне Житомир з посиланням на в.о. начальника управління транспорту і зв’язку Житомирської міськради Миколу Єрмакова.

За його словами, була створена робоча група щодо роботи міського електротранспорту в умовах воєнного стану. За висновками членів робочої групи, наразі випустити трамваї на лінію немає можливості.

Якщо запустити роботу трамваю, тоді можуть траплятися перебої з електрикою у помешканнях містян та на підприємствах, кажуть в “Житомиробленерго”.

“Потужність одного трамваю – від 35 до 40 кіловат, залежно від пори року. У трамваях також є опалення і воно електричне. Отже, 40 кіловат – один трамвай. Враховуючи, що на квартиру потрібно близько 5 кіловат потужності, то можете порахувати самі: або їде трамвай, або у квартирі немає електропостачання”, – говорить директор з експлуатації електричних мереж “Житомиробленерго” Олександр Шибистюк.

Рух трамваїв у Житомирі зупинили 16 грудня 2022 року. Працівники ТТУ провели техогляд та поставили їх на зберігання. Водіїв трамваїв та слюсарів перевели на простій. За словами начальника Житомирського ТТУ Сергія Лазарєва, вони отримують близько 70% своєї звичайної заробітної плати.

“Обладнання зіпсується, адже вологість і порушується ізоляція. Разом з тим, перед виїздом на лінію в тестових прогонах двигуни нагріваються і параметри ізоляції приходять до норми. Що стосується трамвайних колій, то їх заносить піском, брудом. Але наша служба колій, можливо, ви бачили, вона працює. Хоча трамваї і не їздять містом, але служба колій працює, вичищають колії”, – каже очільник ТТУ.

Якщо рух трамваїв вирішать поновити, то технічний стан вагонів спочатку тестуватимуть, а потім вони будуть виїжджати для перевезення пасажирів.

20f125085b330ea2
9e69e1e5ac903692
2a2bcb852910d608

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин