4 жовтня в секторі «Інтернет-центр» Житомирської бібліотеки ім. О.Ольжича пройшов черговий урок з курсу комп’ютерної грамотності «Впевнений користувач: 2 рівень» за темою: «Хмарні сховища даних».
Про це повідомляють на сторінці бібліотеки.
“Розвиток інтернет-технологій позбавив нас необхідності використання зовнішніх носіїв для збереження великого обсягу даних або обміну файлами. Тепер ці функції делеговані хмарним сховищам. Користуючись смартфоном, дуже зручно «злити в хмару» зняті фотографії та відео, щоб звільнити на ньому місце для нових знімків. Хмарні сервіси дозволяють синхронізувати не тільки «традиційні» файли, але і замітки, календарі, контакти, пошту, перетворюючи ваші гаджети в одну зв’язку з усією необхідною інформацією, доступною з будь-якого куточка планети (де є інтернет)”, – йдеться в повідомленні.
Урок розпочали з визначення, що таке хмарні сховища, історія їх виникнення та основні функції. Детально розглянули переваги та недоліки всіх сховищ. Провели огляд чотирьох сховищ від поштових сервісів. На практиці навчались з допомогою «Google Drive»: як зберігати файли з комп’ютера на «Google Диск» та навпаки. Також як працювати з хмарним сховищем на смартфоні.
Всі хмарні сховища виконують однакову функцію – це збереження даних, тому при виборі сховища можна керуватися принципом «де зареєстрований, там і зберігаю», в цьому також переконались учасники.