Співачка Надя Дорофєєва привезла на могилу загиблого Героя з Житомирщини його погони підполковника

12 лютого співачка Надя Дорофєєва приїхала у Звягель та поклала на могилу загиблого Героя України Андрія Верхогляда його погони підполковника – це військове звання Андрієві присвоїли посмертно у січні 2023 року. За життя Андрій говорив, що хотів би, аби саме Надя Дорофєєва вручала йому погони після присвоєння йому наступного військового рангу. 22 червня 2022 року комбат 72 бригади Андрій “Лівша” Верхогляд загинув у бою на Світлодарській дузі. Погони Надя Дорофєєва привезла вже на кладовище.

Про це розповідає Суспільне Житомир з посиланням на маму Андрія Людмилу Верхогляд.

Людмила Верхогляд каже, що ідея з тим, щоб погони привезла на Андрієву могилу саме Надя Дорофєєва, належала вдові Андрія Марині.

“Звання підполковника йому присвоїли посмертно. Погони, по факту, видають у військкоматі, а вручає, зазвичай, хтось із командування. Але все командування та й взагалі всі військові зараз на передовій на Донеччині. Марина запропонувала зв’язатися зі співачкою Надею Дорофєєвою, щоб погони принесла вона. Андрієві подобалася ця співачка – у квітні 2022 року друзі на день народження організували йому відеовітання від неї. Андрій казав, що хоче, аби саме вона вручила йому погони з новим званням. Тому Марина, фактично, вирішила виконати його волю. Спочатку вона сумнівалася, чи варто пробувати це робити, та я їй сказала: якщо для нього це було важливо, то пробуй, аби потім не шкодувати, що не попробувала це зробити. За життя ще з 2016 року в Андрія було багато знайомих репортерів – вони допомогли вийти на Надю і попросили її приїхати”, – каже мама загиблого Героя України.

c3d47c2f762f9861
Людмила Верхогляд. Звягель, Житомирщина, 15 грудня 2022 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільне Житомир
4fbf52c66d1aefd0
Журналісти ТСН, співачка Надя Дорофєєва та вдова Андрія Верхогляда Марина із донькою Юлею на кладовищі. Звягель, Житомирщина, 12 лютого 2023 року. Фото надане Суспільному Житомир Людмилою Верхогляд

До Звягеля – рідного міста Андрія – співачка приїздила 12 лютого.

“Нам сказали, що Надя дала згоду і приїде – до цього вона була на благодійних концертах за кордоном. Десь о другій годині дня у неділю, 12 лютого, Надя їхала зі Львова і заїхала до Андрія на могилу. Звісно, ми намагалися робити це непублічно і в спокійній обстановці – Надя приїхала сама, на кладовищі теж були лише ми з Мариною і донечкою Андрія Юлечкою, журналісти ТСН, які організували нам цю зустріч, і ще приїхав репортер Іван Любиш-Кірдей, з яким був знайомий Андрій – він привіз із собою баян, щоб зіграти Андрієві. Надя зачитала текст наказу про присвоєння Андрієві звання “підполковник” і поклала на могилу погони”, – розповіла Людмила Верхогляд.

dcc97cb92278b434
Звягель, Житомирщина, 12 лютого 2023 року. Фото надане Суспільному Житомир Людмилою Верхогляд

Вдова Андрія Верхогляда Марина розповіла Суспільному, що з Надею Дорофєєвою Андрія та його побратимів пов’язувала своя історія: одна з її пісень стала фактично їхнім талісманом.

“Під час звільнення з окупації Київщини Андрій разом з побратимами помітив одну річ: коли вони перед походом на завдання подивляться кліп Наді Дорофєєвої “Gorit”, то бій обов’язково буде успішним – і втрати будуть невеликими, і техніку вони відіжмуть у росіян. А якщо не подивляться, то обов’язково будуть значні втрати чи щось піде не так. Ця пісня і цей кліп стали для них свого роду талісманом – вони обов’язково дивилися, щоб все було добре. Андрій казав мені, що вже навіть жартувати з хлопцями став – мовляв, коли отримаю погони підполковника, хочу, щоб їх мені вручала Надя Дорофєєва”, – розповіла Марина Верхогляд.

Марина каже, що Андрій так і не дізнався, хто з його хлопців вийшов на Надю Дорофєєву, але вона записала і надіслала йому вітання на день народження.

“Він одразу ж мені цим похвалився, – говорить Марина Верхогляд. – Ми з ним посміялися тоді. Він сказав: бачиш, настав час, коли для ЗСУ все, лишилося тепер тільки підполковника отримати. На жаль, за життя він його не отримав. Коли Андрію посмертно дали це звання, то я згадала цю історію. Розповіла мамі. Андрій завжди казав мені, що я трохи божевільна, але саме за це він мене і любить. Дехто з близьких знайомих сказав, що це особиста історія, жарт, але інші підтримали цю ідею. Вони знайшли можливість вийти на Надю і вона одразу погодилася приїхати”.

103fab04fc6ca6f0
Погони підполковника для Андрія Верхогляда. Звягель, Житомирщина, 12 лютого 2023 року. Фото надане Суспільному Житомир Мариною Верхогляд
4245d3561d7daccb
Марина Верхогляд з донькою Юлею та Надею Дорофєєвою на кладовищі. Звягель, Житомирщина, 12 лютого 2023 року. Фото надане Суспільному Житомир Мариною Верхогляд

“Коли я озвучила цю ідею, то близький друг Андрія, журналіст ICTV Володимир Рунець, одразу взявся пробивати, як можна вийти з Надею на зв’язок, тут уже підключилися й інші журналісти і не тільки журналісти. Всі просто закидали Надю цими пропозиціями. Надя, зі свого боку, сказала, що вона не просто згодна, а дуже хоче це зробити. Далі контакт з нею тримали вже 1+1, які домовлялися, коли вона приїде. Надя дуже боялася, щоб потім не сказали, ніби вона на цьому піариться. До прямого знайомства з нею я думала, що це все ж таки відома розкручена зірка, але вона виявилася дуже простою людиною у спілкуванні. Зі свого боку, скажу так: добре, що нам вдалося зробити все так, як Андрій хотів. Він тоді жартома сказав, а нам усім разом вдалося виконати те, чого він хотів. За життя, може, так і не вийшло б, адже це було б недоречно, якби погони вручала співачка, а не військове командування, але оскільки ми зараз маємо іншу ситуацію і можемо це зробити, це було варте того”, – каже Марина Верхогляд.

6cbfa0b6f207b590
Марина Верхогляд з донькою Юлею на могилі Андрія Верхогляда. Звягель, Житомирщина, 12 лютого 2023 року. Фото надане Суспільному Житомир Мариною Верхогляд

Марина разом із Надею Дорофєєвою та донечкою Юлею записали відеовітання військовим, які воювали разом з Андрієм, і нині продовжують битися за Україну.

4d9c48e9032a7f43
Скрин переписки Марини Верхогляд з військовими. Скрин наданий Суспільному Житомир Мариною Верхогляд

Фото: Суспільне Житомир

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин