Школяр із Житомира розробив генератор, за допомогою якого можна отримувати електричну енергію від дощу

Установку, за допомогою якої можна отримувати електричну енергію від дощу, розробив учень 9 класу ліцею №30 Житомира, вихованець гуртка “Основи науково-дослідницької діяльності” міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Артур Печенюк.

Про це Суспільному Житомир розповів керівник гуртка Анатолій Шубін.

За його словами, дев’ятикласник створив установку, використавши синхронний двигун, який його дідусь вийняв зі старого автомобіля.

“Такий двигун може працювати у зворотному напрямку – як генератор, – каже Анатолій Шубін. – Установку розмістили під ринвою, з якої збігає дощова вода, і так отримали електричний струм. Використовуючи підсилювач напруги, можна таким чином, зокрема, зарядити мобільний телефон”.

Анатолій Шубін каже, що цей винахід – їхня спільна з Артуром Печенюком ідея.

“Під час війни Артур був у селі, – розповідає Анатолій Шубін. – Щоб зайняти його, відволікти від воєнних хвилювань, запропонував таку ідею. Тема з’явилася два роки тому, а спосіб реалізації – цьогоріч, тому що є установки, які виробляють енергію від дощу, але ми не хотіли повторюватися. Результат вийшов той самий, а спосіб отримання – інший. Дощ падає на пластинку чутливу і перетворюється в енергію”.

За словами Анатолія Шубіна, коефіцієнт корисної дії розробки – 60 відсотків.

“Виготовляли установку з підручних матеріалів, – розповідає Анатолій Шубін. – На все витратили 300 гривень, двигун не купувався. Експериментуючи, заряджали мобілку від струменя води у ванній кімнаті”.

У коментарі Суспільному Артур Печенюк розповів, що для того, аби зарядити телефон завдяки струму води, до установки підключали підсилювач струму з USB-виходом.

“Щоб зарядити телефон, потрібно було додати п’ять вольт. І цього було достатньо завдяки підсилювачу струму”, – каже Артур Печенюк.

Школяр задоволений результатом своєї розробки, яку планує удосконалювати. Каже, якщо замінити старий двигун на новий електродвигун, то результат буде ще кращим.

За свій винахід на Всеукраїнському конкурсі молодіжних науково-технічних проєктів “InventorUA” Артур Печенюк здобув диплом III ступеня в номінації “Нові матеріали та сучасні технології”.

“Винахідництвом займаюся вже два роки з сьомого класу, – каже Артур Печенюк. – Це цікаво, адже можна постійно розвиватися в плані технічної творчості та створювати щось нове і корисне”.

Фото: Житомирський обласний Центр дитячої та юнацької творчості та Артур Печенюк.

758c5e21b6400e4d
b158f2f61965cc05
6dcb587f1da1f237
429ab26681abe50a
1d91330a7c7a81a7
b1fef72c44ea516d
8a00926f63905ea7

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин