СБУ попередила постановочні “акції протесту” до Дня Незалежності

Служба безпеки України запобігла планам російських спецслужб використати родичів українських військових для проведення напередодні Дня Незалежності постановочних мітингів у Київській, Житомирській і Полтавській областях. Такими “акціями протесту” Росія мала намір загострити соціально-політичну ситуацію в Україні.

Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко, якого цитує Суспільне.

За задумом російських спецслужб, наймані “мітингувальники” повинні були активно критикувати та засуджувати військове командування України, а організатори планували відзняти це на відео.

Таким чином, вони прагнули створити “потрібний” контент для російських пропагандистів, а ті у свою чергу – максимально поширити його через інтернет і підконтрольні їм ЗМІ“, — сказав Дехтяренко.

Як встановила СБУ, організаторами псевдоакцій мали стати колишні учасники ГО “Журналісти Стремоусова”. Вони початку 2022 року вже провели низку замовних мітингів у Києві.

Зараз їхній лідер Кирило Стремоусов виконує обов’язки “заступника окупаційної військово-цивільної адміністрації” у Херсоні. І, за матеріалами СБУ, йому ще на початку повномасштабного вторгнення Росії повідомлено про підозру за державну зраду.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин