Помер легендарний Вахтанг Кікабідзе

15 січня у віці 84 років помер актор, співак режисер та політичний діяч, депутат парламенту Грузії, заслужений артист України Вахтанг Кікабідзе.

Про це повідомляє телеканал Mtavari, який цитує Суспільне.

Вахтанг Кікабідзе навчався в Тбіліському державному університеті імені Івана Джавахішвілі в 1959-1965 роках, а у 1961-1963 роках — в Інституті іноземних мов.

Із 1959 року Кікабідзе — артист філармонії. З 1967 року був солістом вокально-інструментального ансамблю “Орера”. На міжнародному кінофестивалі “Картахан-70” митець отримав нагороду за найкраще виконання чоловічої ролі у фільмі “Не впадай у відчай” 1969 року. Також отримав державну премію за фільм “Міміно” 1978 року.

У 2013 році Вахтанг Кікабідзе отримав звання народного артиста України.

Із 2020 року Кікабідзе був депутатом парламенту Грузії 10-го скликання за партійним списком виборчого блоку “Єдиний національний рух – Об’єднана опозиція “Сила в єдності”.

Вахтанг Кікабідзе активно підтримував Україну під час російського вторгнення, засудивши дії Росії. Зокрема, у серпні 2022 року він спрямував кошти від концерту в Батумі на допомогу Бердичівській 26-й артилерійській бригаді ім. генерала-хорунжого Романа Дашкевича Сухопутних військ ЗСУ.

“Легендарний грузинський артист Вахтанг Кікабідзе витратив на допомогу артилерійській бригаді ім. генерал-хорунжого Р. Дашкевича кошти, зібрані від ювілейного концерту в Батумі. Шоу було присвячене Україні”, — повідомляли у бригаді.

На кошти від концерту артист придбав мікроавтобус із сухпайками для українських військових.

Раніше, у 2014 році, актор в інтерв’ю заявляв, що якби був молодим, то долучився б до антитерористичної операції на сході України. 2015 році Кікабідзе виступив у Києві, присвятивши концерт пам’яті Небесної сотні.

Із 2008 року Кікабідзе не відвідував Росію у зв’язку із її вторгненням в Грузію. Також він відмовився від російського ордену Дружби.

Вахтанг Кікабідзе неодноразово бував з концертами в Житомирі. Востаннє він виступав у нашому місті в 2018 році.

Фото Офісу Президента України та зі сторінки організатора концертів, житомирянина Олексія Нужди.

IMG 20230115 135436

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин