Перша за період повномасштабної війни виставка відкрилася в Будинку художника в Житомирі

19 грудня в Будинку художника в Житомирі на вулиці Театральна відкрилася новорічно-різдвяна художня виставка. Це перша експозиція в цій залі за період повномасштабної війни. На виставці свої роботи представили півтора десятка місцевих авторів, розповів Суспільному Житомир голова Житомирської обласної організації Національної спілки художників України Василь Кондратюк.

У виставковій залі експонується живопис, графіка, скульптура. Є твори на патріотичну тематику, каже Василь Кондратюк. Адже це сьогодні хвилює – в країні йде війна. І події, які відбуваються на передовій, я думаю, що зачіпляють кожного, в тому числі й творчих людей, каже художник.

“Війна по-різному впливає на здатність митця творити: хтось в воєнні часи не може взяти до рук пензля, а хтось активно відображає реальність. Відвідувачі виставки зможуть побачити одну з робіт житомирського митця Василя Фещенка – гіпсову скульптуру Василя Сліпака, всесвітньо відомого українського оперного співака, який поклав своє життя за нашу з вами незалежність. Особисто я представив графічні роботи, на одній з яких висловив своє ставлення до війни, яка понівечила долі тисяч українських дітей”, – розповідає Василь Кондратюк.

На відкритті виставки голова Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України Світлана Гресь провела паралель між письменниками та художниками як творчими людьми, які не можуть не реагувати на події, що відбуваються в Україні, відображаючи це в своїй творчості.

На виставці можна побачити роботи не лише членів обласної організації спілки, до якої сьогодні входить 30 митців області. Є твори інших місцевих майстрів.

Також до експозиції увійшли пейзажі народного художника України Миколи Максименка.

Виставка працюватиме до 19 січня 2023 року.

Вхід – вільний, але кожен відвідувач може зробити свій донат до благодійної скриньки на допомогу ЗСУ, яка знаходиться у виставковій залі Будинку художника.

Фото: Суспільне Житомир

030d4b32066a5e6e
d12ffa08e404b786
bf213ebbca7df479
9665236512d9905e
c007ba9682c38a00

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин