Обвал будівель під час вибухів: як діяти – поради від спеціалістів Житомирщини

Ракетні обстріли можуть спричинити обвал будівель. Як діяти – поради дають спеціалісти Житомирщини.

Начальниця сектору зв’язків зі ЗМІ Держслужби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області Оксана Ковальчук розповіла Суспільному Житомир основні правила дій в таких випадках.

За її словами, якщо стався сильний вибух, а ви перебуваєте у приміщенні або відчули, що будівля втрачає стійкість, деформується – біжіть якнайшвидше. При цьому не можна користуватися ліфтом та перебувати біля вікон. За можливості, візьміть гроші та документи. Повідомте про загрозу обвалу інших людей, не створюйте тиск у дверях під час евакуації.

Якщо ви не маєте можливості вибігти з будівлі при загрозі обвалу, необхідно зайняти найбезпечніше місце. Це може бути дверний отвір в опорній стіні або місце між балками, каркасами чи під столом. Тримайтеся подалі від вікон та балкону. При можливості перекрийте воду і газ та знеструмте житло.

Якщо обвал стався, коли ви були вдома, необхідно кликати на допомогу. Якщо під рукою є телефон, зателефонуйте до служби порятунку, також можна кричати і стукати по батареях, щоб вас почули люди.

Якщо вас ніхто не чує, Оксана Ковальчук радить:

  • спробуйте вивільнити руки та ноги;
  • оцініть навколишню обстановку;
  • обережно розберіть завал, намагайтеся не зачепити те, на чому все тримається;
  • якщо не впевнені в своїх силах, терпляче кличте на допомогу кілька годин;
  • якщо є можливість, скористайтеся телефоном, стукайте по трубах, батареях опалення;
  • якщо ніхто не чує, знову спробуйте розібрати завал;
  • звільнившись, огляньте себе, надайте собі першу медичну допомогу: зупиніть кровотечу, зафіксуйте зламану кінцівку;
  • в очікуванні допомоги намагайтеся уникнути переохолодження.

У коментарі Суспільному речниця Нацполіції у Житомирській області Алла Ващенко наголосила, що безпека кожної людини залежить від її дій та відповідальності.

“Потрібно постійно дбати, щоб мобільні телефони були заряджені та завжди були з вами, – радить Алла Ващенко. – Це дозволить при можливості сповістити про місцезнаходження та викликати екстрені служби 101, 102, 103. Крім цього, тривожні валізи мають бути постійно зібраними, а дублікати документів повинні лежати в кількох місцях. Не можна ігнорувати сигнали повітряної тривоги, особливо, перебуваючи у місцях, наближених до об’єктів критичної інфраструктури та об’єктів, які є воєнними цілями. Потрібно негайно спускатися в укриття”.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин