Наша боротьба триває: генерал Валерій Залужний вшанував пам’ять захисників Донецького аеропорту

Сьогодні, 20 січня, День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Протягом 242 днів з стійкістю, відвагою й незламністю українські військовослужбовці та добровольці тримали оборону ДАПу.

«Мужньо тримаємо стрій… Як тримали його “кіборги”! Сьогодні День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Для нас зараз – це не просто історія. Це приклад того, як треба боротись за нашу країну. Коли людська стійкість міцніша за сталь і бетон. Коли вистояти практично неможливо, але стояти треба до кінця. Коли честь і гідність над усе. Слава Україні», – йдеться  на фейсбук-сторінці Міноборони України.

Донецький аеропорт та селище Піски захищали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші.

Захищаючи Донецький аеропорт, загинули близько двохсот українських захисників, майже півтисячі зазнали поранень. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких — посмертно.

Нагадаємо, у 2022 році було підписано спільний наказ Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України про встановлення в системі Міністерства оборони України Дня вшанування захисників Донецького аеропорту 20 січня.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин