На Житомирщині СБУ затримала шахраїв, які «чистили» банківські картки українських захисників

WhatsApp Image 2024 06 05 at 10.24.10 ad704563

Кіберфахівці Служби безпеки задокументували злочинну групу шахраїв, яка діяла на Житомирщині.

Зловмисники спеціалізувались на викраденні грошей з банківських рахунків українців через фішингові посилання.

Вони створили сайти-клони «офіційних» українських та міжнародних організацій, а також національного поштового оператора. Згодом – надсилали повідомлення потенційним клієнтам про можливість отримання виплат, допомоги чи проблеми з доставкою адресованого їм відправлення.

Серед постраждалих – мешканці із усіх регіонів України, у тому числі й військовослужбовці ЗСУ. У одного з них вони викрали понад 280 тис грн., ввівши в оману щодо затримки поштового відправлення від родини.

Для отримання обіцяного у повідомленні потрібно було перейти за зовнішнім посиланням і підтвердити власну платоспроможність, ввівши реквізити банківських карток, які автоматично ставали відомими зловмисникам.

Викравши потрібну інформацію, шахраї прив’язували чужі банківські картки до власних мобільних телефонів. У подальшому зловмисники купували статусні гаджети, розраховуючись безконтактно – за технологією «NFC».

Після чого цифрову техніку продавали – за заниженими цінами, обготівковуючи таким чином «прибутки».

Кіберфахівці СБУ задокументували, що лише з лютого ц.р. шахраї викрали понад 1,6 млн грн. у декількох десятків громадян.

Досудовим розслідування встановлено, що до схеми причетні декілька студентів професійних технікумів із Житомира та області. Усі – віком 17-18 років.

WhatsApp Image 2024 06 05 at 10.24.10 bc6c4ae3

Для «продуктивної» роботи упродовж півроку хакерам-самоучкам знадобилося лише початкові знання у сфері соціальної інженерії і web-розробки, декілька ноутбуків та електронних носіїв інформації, а також десяток мобільних телефонів.

Їх було вилучено під час 11 санкціонованих обшуків за місцем проживання фігурантів у Житомирі, Бердичеві та Вінниці.

WhatsApp Image 2024 06 05 at 10.24.10 f332b753

На підставі зібраних кіберфахівцями СБУ доказів трьом ключовим фігурантам повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом шахрайства, вчиненого повторно, за попередньою змовою групою осіб, шляхом здійснення незаконних операцій із використанням електронно-обчислювальної техніки, тобто за ч.4 ст.190 Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування у межах кримінального провадження триває, з’ясовується точна кількість потерпілих та встановлюються інші спільники зловмисників.

Документування здійснили співробітники кіберпідрозділу СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими ГУНП у регіоні та Кіберполіцією України за процесуального керівництва обласної прокуратури.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин