На Житомирщині презентували унікальний білий борщ

У день 85-річчя Житомирської області, 22 вересня, в приміщенні Муніципального арт-простіру “Вежа” відбулася презентація елементу гастроспадщини “Білий борщ”.

Про це повідомляє Управління культури та туризму Житомирської ОВА.

Захід проведено в рамках святкування 180-ти років з дня виходу в світ повного друкованого видання поеми «Енеїда» Івана Котляревського – першої масштабної пам’ятки українського писемництва, укладеної розмовною українською мовою.

«Білий борщ» — цій незвичайній страві вже не одна сотня років. Саме в селі Гальчин Гришковецької громади у маєтку Міхала Чайковського почали готувати та розповсюджувати рецепт її приготування.

До Дня народження Житомирської області Гришковецька територіальна громада підготувала смачні частування для всіх охочих пригоститися національною поліською стравою.

Також у Муніципальному арт-просторі «ВЕЖА» до Дня Українського Козацтва для всіх поціновувачів українського слова, культури та традицій буде доступна для огляду експозиція «ЕНЕЇДА 180».

Відвідувачі зможуть ознайомитися з легендарними ілюстраціями до безсмертної пам’ятки літератури Івана Котляревського, створеними Анатолієм Базилевичем, а також переглянути не менш легендарний анімаційний фільм «Енеїда» (режисер Володимир Дахно, художник Едуард Кирич), прослухати культурологічно-літературні лекторії, пов’язані з цим твором та продегустувати та відтворити страви української кухні, які є нематеріальною гастроспадщиною Житомирщини та України.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин