На Житомирщині озимі культури на зерно посіяли на площі близько 40 тис га

Як інформує Департамент агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА, під урожай 2023 року у всіх категоріях господарств області озимі культури на зерно планується посіяти на площі 167,5 тис. га. Це на 1,5 тис. га більше ніж під урожай 2022 року.

Зокрема буде посіяно:

озиму пшеницю – 143,0 тис. га, що на 0,5 тис. га більше;

жито озиме – 12,1 тис. га, що на 0,6 тис. га більше;

ячмінь озимий – 12,4 тис. га, що 0,4 тис. га більше.

Крім того, на площі 41,5 тис. га планується посіяти озимий ріпак.

Станом на 3 жовтня озимі культури на зерно посіяні на площі 38,8 тис. га, що становить 23 % до запланованого, в тому числі посіяно:

пшеницю озиму на площі 31,5 тис. га, або 22%;

жито озиме – 4,8 тис. га, або 40%;

ячмінь озимий – 2,5 тис. га, або 20%.

Крім того, посіяно 43,5 тис. га ріпаку озимого, що становить 105 % до запланованого.

Як пояснюють у Департаменті, посів озимих зернових культур стримується через несприятливі погодні умови нинішньої осені, зокрема через дощову погоду та перезволоження верхнього шару ґрунту.

Для якісного зберігання сільськогосподарської продукції на території області функціонує розвинута інфраструктура по зберіганню зерна. За оперативними даними, загальна місткість сертифікованих елеваторів та зерносховищ у сільськогосподарських та хлібоприймальних підприємствах Житомирської області складає 1,3 млн тонн одночасного зберігання зерна.

Більше того, Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з ФАО розпочали прийом заявок для надання аграрним підприємствам  біг-бегів для зберігання нового урожаю. Заявки подаються через Державний аграрний реєстрТермін подання заявок закінчується 9 жовтня 2022 року.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин