Мер Житомира розповів про зруйнований ліцей на Форумі місцевого самоврядування

Львів приймає IX Форум місцевого самоврядування. Це важливий майданчик для дискусій та обговорень. На цій платформі завжди є полярні думки. І така синергія дає можливість порозумітися і відпрацювати спільний напрямок руху.

Про це під час виступу говорив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, повідомляє Житомирська міська рада.

«Триває війна. І деякі процеси в країні дійсно потребують централізації. Бо потрібні чіткі, своєчасні та іноді жорсткі рішення. Але місцева ініціатива теж важлива, спроможність громад відіграє ключову роль у розбудові громадянського суспільства», — говорить Житомирський міський голова.

Сергій Сухомлин привів приклад відбудови освітніх об’єктів, які зруйнував ворог. Уряд та Офіс Президента проводять колосальну роботу, аби відновити зруйновані будівлі шкіл та дошкільних закладів. Проте, забезпечити освітній простір новітніми підходами до процесу отримання освіти — це завдання громад.

«Маленький приклад. Наш 25-й ліцей, зруйнований ракетою. Ми розуміємо, що на його відбудову піде 2-3 роки. Але найважливіше — люди, громадяни, яких випустить цей заклад. Це наше майбутнє. Тому головне: відбудовувати не просто стіни, а наповнити їх якістю, сенсом, вийти на новий рівень», — сказав міський голова Житомира під час дискусійної панелі.

У ході виступу йшлося й про якісно новий підхід до теплопостачання. Важливо, коли громади самостійно дбають про заміщення газу, укорінення сучасних технологій відновлення енергії.

«У нас не буде іншого шансу замінити цю систему і побудувати нову. Ми всі говоримо про відновлювальну енергетику. І нам не потрібно відбудовувати те, що вже було. Нам потрібен якісно новий рівень. Важливо, якою буде наша країна через 10, 15 років. Це все може робити кожна громада, на місцях», — каже Сергій Сухомлин.

Також обговорювалося питання, котре найбільш турбує громади сьогодні, — реверсна дотація. Цьогоріч 380 мільйонів залишилися у громаді Житомира. Це дало змогу забезпечити усім необхідним, зокрема, бригади, які були сформовані в обласному центрі.

«Країна воює. Є велике падіння ВВП. Вже немає того надходження у бюджет, яке ми планували. Бо частина бізнесу не працює. Тому це саме той час, коли трансформація надважлива, бо вона є складовою швидкого відновлення. Не варто боятися робити сміливі кроки. Продовжувати реформу децентралізації, податкову реформу. Це час відповідального лідерства», — резюмував Сергій Сухомлин.

307106638 396349462670267 2121642772750807857 n

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин