Майстрині Житомира розробили ескіз для майбутнього рушника Перемоги

Майстрині Житомира розробили ескіз, аби вишити чотириметровий “Рушник Перемоги Житомирщини”. Наступний етап – знайти кошти на матеріали, після чого розпочнеться масштабне вишивання самого рушника, розповіла Суспільному Житомир одна з ініціаторів проєкту, керівниця Житомирського обласного центру народної творчості Альона Сердечна.

За її словами, на створення такого рушника наштовхнула давня традиція, коли українські жінки під час важких подій збирались всією громадою та вишивали рушник, бо вірили, що це допоможе пришвидшити вирішення проблеми і допоможе пережити всі негаразди.

“Ми ініціювали цей проєкт влітку 2022 року, аби підняти моральний дух майстрів народної творчості, популяризувати українську культуру, а також підготувати щось дійсно особливе до дня нашої Перемоги, яку ми всі так чекаємо”, – каже Альона Сердечна.

Для розробки ескізу зібрали консультативну групу з майстринь, які виявили бажання долучитись до проєкту, працівників Житомирського обласного краєзнавчого музею, а також працівників Центру. Ретельно продумували і обирали вишивані символи, які несуть в собі сакральне значення та втілюють духовність наших предків, каже ініціаторка проєкту.

В процесі розробки ескізу рушника консультативна група відвідала краєзнавчий музей, щоб розглянути приклади старовинних рушників Житомирщини та проконсультуватися з приводу символіки з його працівниками.

“В результаті ми обрали символи, які найкраще підходять саме на рушник Перемоги і розповідали про мужність та згуртованість українського народу, – каже Альона Сердечна. – В вишивці будуть поєднані як традиційні символи, так і більш осучаснені: символ Берегині, що символізує процвітання роду та родючість; півні як символ мужності; бджоли, що є символом достатку та працьовитості, а також традиційні для Житомирщини квіти та восьмикутні зірки”.

Наразі консультативна група удосконалює обраний ескіз.

Після закупки матеріалів майстрині розпочнуть вишивати рушник Перемоги. За словами Альони Сердечної, рушник представлять після Перемоги України як символ нашої незламності, а також як пам’ятку майбутнім поколінням.

Фото: Суспільне Житомир

a8bdf17c6d096b82
2c1ebff10111f70a
Керівниця Житомирського обласного центру народної творчості Альона Сердечна. Житомир, січень 2023 року. Фото/Facebook/Альона Сердечна
dc9b538f5b78caa6
5ceec13df8227246

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин