Льотчику, який врятував Житомир, просять присвоїти звання Героя

Українців закликають підписати петицію щодо гідного увічнення подвигу Євгена Лисенка – пілота з Черкащини, який загинув у нерівному повітряному бою біля села Новопіль Оліївської громади 9 березня 2022 року, врятувавши Житомир та села сусідніх громад.

Про це повідомив Олександр Воскобойнік, який працює разом з батьком загиблого військового Вадимом Лисенком.

“Я публічно дякую колезі за те, що виховав такого сина! Мужнього, справжнього. Шкода, що у 27 років він відлетів у свій вічний політ. Нехай йому буде добре там, на небі!” – сказав Олександр Воскобойнік.

Він наголосив, що захоплюється героїчним вчинком майора Євгена Лисенка, який він здійснив у останні хвилини життя.

“Дуже прикро, що звання Героя льотчик досі не отримав. Хоча жителі сіл, які були свідками повітряного бою, ще півроку тому зібрали підписи з таким проханням. Нині хочуть звести йому пам’ятник. Бо він для них – Герой. Люди свідчать, що, взявши на себе удар, пілот ціною власного життя врятував Житомир і ще кілька населених пунктів від обстрілів із повітря” – розповідає Олександр.

Винищувач МіГ-29, за кермом якого був Євген, протистояв двом російським літакам. Не залишив місце бойових дій, навіть устиг збити одного, але сам потрапив під обстріл ворожих систем ППО.

21 вересня 2022 року дружина загиблого пілота зареєструвала петицію до Президента України з проханням присвоїти її чоловіку звання Героя України. Станом на 4 жовтня 2022 року петицію підтримали понад 6000 громадян України із необхідних 25000. До кінця збору підписів залишилося 78 днів. Олександр просить підтримати цю ініціативу.

Посилання на петицію!!!.

Перейдіть за вказаним посиланням, авторизуйтеся за допомогою електронного підпису і, слідуючи інструкціям сайту, залиште підпис.

“Євген віддав за свободу України найдорожче, що мав – своє життя. Він Герой, і це має бути визнано офіційно!” – наголошує Олександр Воскобойнік.

photo 2022 03 17 14 28 45
987

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин