Краєзнавець розвінчав відомий міф про Житомир

Відомий краєзнавець Геннадій Махорін розвінчав популярний міф, що нібито переплутали план будинку міського театру, і замість того, щоб побудувати його в Києві, побудували в Житомирі. Мова йде про будівлю сучасної Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера.

Про це він розповів у черговому випуску проекту “Мо-Є. Спільний Арт”.

За словами науковця, цей міф є неправдивим. Зумовлено це тим, що проектував одночасно два будинки міських театрів і для Києва, й для Житомира один архітектор – Іван Васильович Штромм.

За словами Геннадія Махоріна, “архітектор не дуже заморочувався” і зробив два однакові проекти.

“Якщо подивитися на наш театр (філармонію – ред.), кияни можуть побачити, яким же був їхній, другий міський театр, який згорів, на жаль, в 1897 році. А потім збудовано було нинішній, який ми знаємо”, – розповідає краєзнавець.

Він зауважує, що Житомир був центром культурного життя на Правобережній Україні. Житомир належав до 4 міст, які обов’язкові були для відвідування як вітчизняними, так і зарубіжними артистами, – на рівні з Харковом, Одесою і Києвом. Тому що тут жили люди, які розумілися на мистецтві і були забезпеченими – могли заплатити за досить коштовні квитки.

На сцені Житомирської обласної філармонії виступали трупи Кропивницького та Старицького, Карпенка-Карого, Саксаганського. Також на сцені були всесвітньо відомі артисти – Віардо, Крушельницька, Олдрідж, та українські – Заньковецька, Садовська.

Більше цікавого про мистецьке життя нашого міста в минулому можна дізнатися у 18 випуску проекту “Мо-Є. Спільний Арт”. А також – дивіться нові випуски про мистецькі феномени Житомира, зокрема свіжий випуск – до дня народження видатного композитора, піаніста, педагога Віктора Косенка.

Девіз авторів проекту: “Культура формує національну свідомість”.

Спільний Арт – програма, яка об’єднує людей з різних професійних сфер. Тут говорять про мистецтво жити, надихати, відроджувати та творити новий український контент.

Фото: ua.igotoworld.com

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин