Горбачов про черевик Хрущова в ООН: “Думаю, це був рок-н-рол”

Помер Михайло Горбачов. Йому був 91 рік. Він був першим та останнім президентом СРСР. Також він був останнім генеральним секретарем ЦК КПРС та головою президії Верховної Ради СРСР.

На Заході Горбачовим захоплювалися. Саме його заслугою вважали розпад СРСР. Його називали людиною, яка змінила світ. Але у 2016 році Горбачов раптом заявив, що вважає правильним рішення Володимира Путіна окупувати Крим і він вчинив би так само в аналогічній ситуації.

“Єдина справжня причина, через яку я не робив цього, це якби я все ще був при владі, Радянський Союз існував би й Крим був би його частиною”, – заявив Горбачов тоді.

За це йому заборонили в’їзд до України.

Тоді, можна сказати, закінчилася епоха захоплення Горбачовим на Заході, яка тривала понад 3 десятиліття.

За рік до скандального висловлювання останнього президента СРСР гурт Scorpions розповів, як придумав легендарну пісню «Wind of Change», яка стала гімном перебудови та змін, і виконав її для Михайла Горбачова.

Менеджер Скопіонів Док МакГі згадує, що після другого концерту в Ленінграді гурт повертався в автобусі, і вокаліст Клаус Майне почав насвистувати мотив Wind of Change. Він уже мав цю ідею в голові. І наступного дня пісня, її основа, загалом була написана.

Гітарист Рудольф Шенкер розповідає: “Стіна ще не впала, але тоді в Москві це вже передчувалося. Горбачов ніс гласність і перебудову! Світ змінювався. І Клаусу вдалося відчути цю атмосферу”.

“Це була знакова пісня, яка озвалася в серцях людей. Вона навіть сподобалася онукам Горбачова. Тож ми приїхали до Москви, щоб зустрітися з ним та його родиною. [Музикант] Стас Намін народився біля Кремля і знав там усіх. Тож він подзвонив мені якось і сказав: «Горбачов хотів би зустрітися з вами, хлопці». Я відповів: “Ми їдемо!”, – згадує Док МакГі.

Соліст Скопіонів Клаус Майне згадує той момент: “Це була ніби зустріч The Beatles з королевою, розумієте? Ми не знали до останнього моменту, чи вийде все. Але зустрічі сприяло те, що Wind of Change стала світовим хітом. І ми записали російську версію пісні, бо було б добре якось віддячити людям, які надихнули нас”.

Група виконала Wind of Change для Горбачова в Кремлі.

“Була фотосесія, а потім Горбачов відіслав усіх журналістів і залишився з нами, нашими менеджерами та його близькими. Ми сиділи з ним та його дружиною Раїсою і говорили про гласність та перебудову”, – згадує Рудольф Шенкер.

Клаус Майне поділився особливим спогадом: “Найбільше запам’ятався момент, коли я сказав йому: «Містер Горбачов, коли я був дитиною, Микита Хрущов був при владі, і він зняв черевик і постукав ним по столу в ООН (існують різні версії про те, чи відбувалася ця подія насправді – Прим. ред.). Ми всі були шоковані і стали чекати на нову війну». І Горбачов подивився на мене і відповів: «Думаю, це був рок-н-рол, чи не так?» (Сміється). Він був дуже харизматичною особистістю”.

Петро Сірий,

політолог

1204443 1000
4209100 1000
1208668 1000

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин