Герб України народився на Житомирщині

Україна – на порозі святкування Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора України. Я ж хочу розповісти сьогодні історію одного з державних символів нашої Батьківщини – Державного герба України, яка пов’язана з Житомирщиною.

19 лютого 1992 року Верховна Рада своєю постановою «Про державний герб України» затвердила тризуб як Малий герб України, вважаючи його головним елементом Великого герба України. Тризуб став офіційною емблемою нашої держави.

Державний Герб України — герб держави Україна (тризуб), один із чотирьох її офіційних символів. Складається з Малого і Великого гербів. Наразі використовується лише Малий, який має давню історію. Існує до 30 теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір і т.д.). За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах. Як знак князівського роду тризуб широко використовувався на печатках, якими скріплювали міжнародні договори.

Як розповідає офіційний сайт міста Коростеня, історія Державного Герба України пов’язана і з нашим краєм. 12 (25) лютого 1918 року, після захоплення більшовиками Києва, Центральна Рада переїхала у Житомир, а потім до Коростеня, який на кілька днів став столицею Української народної республіки. У штабному вагоні Мала Рада і затвердила тризуб гербом УНР. Згодом було встановлено малюнки великого та малого державних гербів за проектом Василя Кричевського.

У березні 2006 року в Коростені відкрили пам’ятний знак на честь затвердження тризуба як основи сучасного Малого герба України, і з того часу щороку вшановують цей державний символ.

Андрій Козаченко, журналіст

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин