Для Житомира закуплять мегаватну газову установку

Житомирська міська рада та БФ «Глорі Юей» підписали меморандум про співпрацю. Мета — закупити для Житомира мегаватну газову установку.

«Такі станції не треба так часто обслуговувати. Якщо газ централізовано підведений, він є джерелом живлення такої установки, вона значно надійніша, може працювати постійно. Умовно кажучи, цілу зиму з невеликими перервами на зупинку. І в цьому є велика перевага», — каже Віталій Коломієць, представник міжнародного благодійного фонду «Глорі Юей».

Газова станція здатна забезпечити безперебійну роботу дитячої, обласної лікарень, КП «Лікарня №1», пологового відділення і автоматику роботи котельні, яка забезпечує відповідний район.

«Щоправда, черга й попит на такі установки великі. Але завдяки європейським друзям та партнерам, є надія, що «просунемося» у цій черзі. Бо дизельні генератори це добре, але для такого об’єму їх потрібно в рази більше. Та й газ у такому варіанті буде точно вигіднішим», — сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«Сьогодні підписуємо меморандум для того, щоб задекларувати — є гуманітарна потреба і декларуємо, що починаємо гуманітарний проєкт. Це сигнал для виробника», — резюмує Віталій Коломієць.

Орієнтовна вартість такої станції на ринку — у межах 600 тисяч євро. Благодійний фонд вже розпочинає збір коштів, щоб придбати когенераційну станцію та передати її Житомиру.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин