На Житомирщині викрито організовану групу, яка заволоділа понад 10 млн грн, виділеними на потреби оборони

За процесуального керівництва Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону начальнику однієї з квартирно-експлуатаційних частин (КЕЧ) Житомирської області та двом підприємцям повідомлено про підозру у заволодінні бюджетними коштами на суму понад 10 млн грн та їх легалізації.

Деталі справи:

За версією слідства, у 2022-2023 роках підозрювані під час укладання трьох договорів постачання паливної деревини для забезпечення військових частин діяли за такою схемою:

  • Директор приватного підприємства організував отримання вигідних для них цінових пропозицій від суб’єктів господарювання, щоб забезпечити перемогу у публічних закупівлях визначеного ТОВ.
  • Директор ТОВ уклав договори з КЕЧ на постачання деревини за значно завищеними цінами, отримав кошти на банківські рахунки та легалізував їх через переведення в готівку.
  • Начальник КЕЧ району підписав договори, додаткові угоди та видаткові накладні, не провівши належного моніторингу ринкових цін. Це призвело до розтрати державних коштів.

Підозрювані звинувачуються за:

  • ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння майном у особливо великих розмірах),
  • ч. 3 ст. 209 КК України (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом).

Запобіжні заходи:

На даний момент підозрюваним обрано запобіжні заходи (деталі поки не уточнені).

Розслідування:

Досудове розслідування здійснюється детективами Територіального управління Бюро економічної безпеки (БЕБ) у м. Києві за оперативного супроводу УСР у Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України.

Примітка:

Відповідно до ст. 62 Конституції України, усі підозрювані вважаються невинуватими, доки їхня вина не буде доведена судом.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин