7 листопада своє свято відзначатимуть соціальні працівники. Департамент соцполітики Житомирської міської ради налічує 113 працівників, які щоденно працюють з людьми. Це малозахищені, люди з інвалідністю, багато категорій, які потребують допомоги як з боку держави, так і з боку міста.
Про це повідомляє Житомирська міська рада.
З початком повномасштабної війни з’явились нові задачі — у Житомирі зареєстрували практично 11000 внутрішньо переміщених осіб. Працівники «Прозорого» відповідають за прихисток, розміщення, харчування, допомогу гуманітарними наборами, реєстрацію, призначення виплат.
Соціальна сфера допомагає і родинам загиблих бійців та одиноким людям, рідні яких виїхали за кордон.
Міський центр соціальних служб з перших днів повномасштабної війни має 12 напрямків роботи. 27 спеціалістів з 24 лютого допомагає родинам загиблих та безвісти зниклих військових, ВПО та тим, хто опинився в скруті. Допомагають як психологічно, так і матеріально: видача гуманітарної допомоги від країн Європи та UNICEF: дитяче харчування, засоби гігієни, медикаменти, постіль, теплий одяг.
24/7 питанням захисту дітей та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, займається Служба (управління) у справах дітей ЖМР.
Додались і нові служби: Кризова кімната для постраждалих від насильства, Кімната психологічної підтримки породіль. В травні запрацювала команда підтримки внутрішно-переміщених осіб, через яку пройшли вже тисячі біженців від війни.
Міський територіальний центр соціального обслуговування завжди опікувався літніми людьми та самотніми. З початку повномасштабної війни — годували гарячими обідами потребуючих та роздавали продуктові набори.
Цього року до родини соцсфери Житомира доєднався Центр комплексної реабілітації для осіб із інвалідністю «Лелека» з міста Попасна, Луганщина. Зараз працюють в Житомирі, надають послуги з реабілітації людям з інвалідністю, дорослим громади.
За відданість своїй роботі та показові результати соціальні працівники отримали подяки та нагороди!