З березня 2023 року в Житомирському центрі захисту тварин відновлять програму безкоштовної стерилізації безпородних домашніх тварин. Для цього міська рада виділила 50 тисяч гривень.
Про це повідомляє Суспільне Житомир.
Стерилізацію домашніх безпородних тварин, власниками яких були пенсіонери, у Житомирі почали проводити у 2022 році.
“Успішно стерилізували 121 тварину. В цьому є потреба, тому в цьому році з початку березня будемо стерилізувати таку ж кількість тварин. Ми плануємо вже з першого по третє березня розпочати запис. Можна нам телефонувати і впродовж місяця ми проводитимемо запис на стерилізацію тварин, призначаючи час та дату”, – розповідає директорка центр захисту тварин Олександра Мельник.
Безпритульних кішок для стерилізації до Центру захисту тварин житомиряни мають привозити самостійно, а собак доставляють працівники Центру.
Волонтерка Тетяна Наумова привезла до Центру безпритульних кішок та кота. Жінка каже, що після операції на два дні залишить тварин у себе вдома, а потім буде шукати для них господарів.
“Підібрала котиків на вулиці Клосовського. Там жінка їх годує. Я прийшла і зловила їх. Вони ручні, йдуть до рук. Завчасно записалася до центру захисту тварин, і все – приїхала сьогодні на свій час на стерилізацію. Стерилізація для безпритульних тварин безкоштовна. Хочу прилаштувати цих котів, бо безпритульне життя ще нікого ні до чого доброго не приводило”, – розповідає Тетяна Наумова.
Житомирянин Микола Андрецуляк прийшов дізнатися, які документи потрібні, аби безкоштовно стерилізувати кішку – її вони з дружиною нещодавно підібрали на вулиці і хочуть лишити її у себе.
“Я мешкаю на вулиці Шевченка, маю прописку та паспорт. Я – пенсіонер, хочу стерилізувати кішку і залишити собі. Не викидати ж її на вулицю” – говорить чоловік.
Лікарка ветеринарної медицини Вікторія Терещенко каже, що перед операцією з стерилізації тварину не треба годувати. Рекомендована 12-годинна голодна дієта, оскільки наркоз призупиняє всі процеси в організмі.