Виставку новорічно-різдвяної атрибутики розгорнули в Житомирському обласному краєзнавчому музеї. Це спільний проєкт музею і обласного Центру дитячої та юнацької творчості.
Про це повідомляють на сторінці Центру.
Умовно виставку можна розділити на дві частини – традиційне українське Різдво та світській Новий рік.
З фондів краєзнавчого музею представили ялинкові прикраси 30-40 років минулого століття, іграшки того часу, доповнили витинанками і картинами на різдвяну тематику.
Друга частина виставки демонструє українські традиції та звичаї, що найбільше збереглися у сільській місцевості, особливо, в селах Полісся. Наповнюють її експонати обласного Центру дитячої та юнацької творчості – дідухи, павуки, різдвяна зірка.
Заступник директора з навчально-методичної роботи КЗПО «Обласний Центр дитячої та юнацької творчості» Житомирської обласної ради Наталія Пантус розповіла, що ці різдвяні атрибути виготовляли діти – вихованці закладів позашкільної освіти Житомирщини:
«Це досить складна робота. Придивившись, наприклад, до павука, видно, скільки в ньому багато деталей, наскільки він пропорційно вибудуваний. Вміло зроблений павук наче оживає: від руху повітря він ворушиться, повертається. Сьогодні в Україні війна. Ворог прагне захопити не лише територію України, а й знищити нашу культуру, українську ідентичність. Тому збереження народних традицій і звичаїв, їх популяризація – в пріоритеті».




