У Житомирі пройшло виїзне засідання підкомітетів Верховної Ради

У Житомирі пройшло виїзне засідання підкомітетів Комітету з питань органів державної влади, місцевого самоврядувмання, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України. Захід проходив у формі відкритого діалогу. Долучалися громади. На порядку денному панельних дискусій — оптимізація адміністративно-територіального устрою та її вплив на територіальну організацію.

Про це повідомляє Житомирська міська рада.

«Діалог між парламентом та місцевим самоврядуванням важливий. Маємо успішний досвід децентралізації. Громади отримали статусність і укріпилися. Зміни та поправки до Законів — це можливість «оживити» механізми самоврядування і отримати орієнтири. Більш того, уникнути політизації у процесі виборів», — сказав під час зустрічі мер Житомира Сергій Сухомлин.

Учасники відкритого діалогу обговорювали законодавче регулювання питань адміністративно-територіального устрою, методологію формування та корегування адмінтер одиниць, організацію та підготовку виборів у повоєнний період.

«Не можна продовжувати розвиватися, керуючись указом 1981 року. Так, будуть дискусії щодо меж, визначення адміністративних центрів, затвердження територій громад. Далі — зміни до Основного Закону держави. Процедура складна, але зупинятися ми точно не маємо права», — відзначив міський голова.

Зазначалося, що громади з перших днів повномасштабної війни довели свою спроможність.

«На місцях активно сформувалася територіальна оборона. Багато зроблено для допомоги військовим. Для прийому вимушених переселенців. Сьогодні на таких відкритих майданчиках твориться нова Україна. Країна, де дослухаються до громад. Де відбувається корекція і оптимізація адміністративно-територіального устрою з почутою думкою самих громад», — резюмував Сергій Сухомлин.

Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, в свою чергу, наголосив, що пропозиції, які звучали від учасників, що взяли учать в обговоренні, є надзвичайно важливими та корисними для того, щоб законопроєкт про адмінустрій, який буде винесено на розгляд Верховної Ради, був максимально збалансованим.

“Війна поставила перед нами нові виклики й пріоритети. Територіальні громади навчились жити й працювати в нових умовах. Спільно з громадами ми працюємо над реалізацією гуманітарних та соціальних проєктів, а також намагаємося зберегти привабливий бізнес-клімат та створити необхідні умови для роботи підприємців”, – сказав Віталій Бунечко.

За словами очільника області, громади й райони, що були об’єднані два роки тому, показали як вони можуть тримати удар та реагувати на виклики воєнного часу. Таке незвичне порівняння – робота в умовах миру та війни, багато в чому змушує по-новому подивитись на наше сьогодення. Якісний аналіз такого порівняння дасть нам змогу зробити необхідні висновки на перспективу.

320700672 1148119982564560 1404810062375505199 n
photo1671474902
319916963 515153457242471 2530412352902949737 n

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин