У Житомирі пацієнтам надаватимуть лікування гемодіалізом в обласній лікарні

За відсутності електропостачання у Житомирі 37 пацієнтів, котрі станом на 24 жовтня отримують лікування гемодіалізом у приміщенні обласного стоматоб’єднання, переведуть до відділення обласної лікарні імені Олександра Гербачевського.

Про це Суспільному Житомир розповів завідувач відділення гемодіалізу обласної лікарні Микола Прилипко.

“Хворим запропоновано лікування в четверту і, можливо, п’яту зміну, – каже Микола Прилипко. – Це буде сприяти тому, щоб процес лікування був безперервним і не було тривалих перерв у лікуванні програмним гемодіалізом”.

Після знеструмлення приміщення обласного стоматоб’єднання внаслідок бомбардувань російськими військами енергетичних об’єктів, Марія не отримувала лікування упродовж чотирьох днів. Жінка каже, що згодна приходити до обласної лікарні у будь-який час доби.

“Було дуже важко чотири дні, я думала, що просто не витримаю, – розповідає пацієнтка відділення гемодіалізу Марія. – А те, що четверта зміна, нічого страшного, аби “відкрутили” нас, аби почистили”.

Безперервне отримання пацієнтами гемодіалізу у відділенні, яке розміщене у приміщенні обласного стоматоб’єднання, мав забезпечувати генератор. Але він не працює. За словами директора стоматоб’єднання Всеволода Солдатова, генератор, який забезпечує живлення відділення гемодіалізу, перебуває на балансі обласної лікарні.

“З червня 2022 року, наскільки я пам’ятаю, прийняте рішення на сесії Житомирської обласної ради про передачу площ і обладнання відділення гемодіалізу на баланс обласній лікарні”, – зауважив Всеволод Солдатов.

“Той дизель-генератор, який є, він в стадії передачі, – каже генеральний директор обласної лікарні Богдан Леськів. – Але ми не чекали, поки його передадуть. Вже почався демонтаж того генератора на 40 кіловат. Ми його відремонтуємо, поставимо на місце”.

За словами Богдана Леськіва, на час ремонту генератора у стоматоб’єднанні пацієнтам надаватимуть безперервне лікування гемодіалізом в обласній лікарні.

“Є вже один підключений дизель-генератор, який забезпечує критичні підрозділи, – розповідає Богдан Леськів. – Ще у двох реанімаціях розміщені резервні дизель-генератори. Позаду мене ви бачите дизель-генератор на 500 кіловат, який може забезпечити увесь лікувальний заклад резервним джерелом електроенергії”.

БІЛЬШЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЙКРАЩА ПІДБІРКА НОВИН ЩОТИЖНЯ

Топ новин